Selami Şahin, EXPO alanına ağaç dikti

Selami Şahin, EXPO alanına ağaç dikti
Selami Şahin, EXPO alanına ağaç dikti
- Şarkıcı, besteci ve söz yazarı Selami Şahin, EXPO 2016 Antalya sergi alanındaki ünlüler ormanına ağaç diken 29'uncu sanatçı oldu

ANTALYA (AA) - Selami Şahin, EXPO 2016 Antalya sergi alanındaki ünlüler ormanına Gülibrişim akasyası dikti.

Besteci ve söz yazarı Selami Şahin, EXPO 2016 Antalya sergi alanındaki ünlüler ormanına ağaç diken 29'uncu sanatçı oldu. EXPO 2016 Antalya Projesi'ne katılmayı kabul eden Şahin, Aksu ilçesindeki sergi alanına geldi.

EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Levent Murat Danışman tarafından karşılanan sanatçı, yönetim binası toplantı salonunda proje sunumunu izledi.

Şahin, "Bu proje bir gurur ve yalnız Türkiye 'yi değil bütün dünya ülkelerini ilgilendirecek bir adımdır" dedi.

EXPO 2016 gönüllüleri tarafından hazırlanan ve bugüne kadar bin 121 dönümlük alanın farklı noktalarına ağaç diken 28 ünlünün yer aldığı video klibini izleyen Şahin, "Sanal Gerçekler" gözlüğünü de denedi.

Ünlü sanatçı daha sonra sergi alanına geçip, gülibrişim akasyası dikti. Adını ağacın gövdesine takan Şahin, ilk can suyunu da verdi. Anlık yazdığı şarkı ve besteleri ile tanınan ünlü sanatçı, diktiği ağaca bakıp şarkı söylemeyi de ihmal etmedi.

Projeyi çok beğendiğini dile getiren Şahin, şöyle konuştu:

"Türkiyemiz için ve Antalya için bence ölümsüz bir proje. Göreceksiniz ki bu proje tam bittiği zaman artık bütün Türkiye'den değil bütün dünya ülkelerinden merak edip gelen çok turistlerimiz olacak. Burayı ziyaret etmeye çok kişi gelecek. Büyük bir proje bu. Türkiyemiz için hayırlı olsun. Alan, yer inanılmaz güzel projeye uygun bir yer bulmuşlar. Çok iyi tahlil edip öyle yola çıkmışlar. Onları kutluyorum gerçekten her şey çok güzel. Böyle anlamlı, böyle güzel bir projeyi yalnız bırakmayalım. Bütün sanatı dostlarımı sesleniyorum davet olduğu zaman lütfen hiç düşünmeden burada hep beraber olalım. Sizleri bekliyoruz."

Genel Sekreter Yardımcısı Danışman, Şahin'e, EXPO 2016 Antalya'nın sembol çiçeği şakayık ile çeşitli hediyeler verdi.