Sera atıklarını gelişi güzel dökenlere ceza kesiliyor

Sera atıklarını gelişi güzel dökenlere ceza kesiliyor
Sera atıklarını gelişi güzel dökenlere ceza kesiliyor
ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi Zabıta Müdürlüğünce yapılan kontrollerde, sera atıklarını açık alanlara döken kişiler hakkında cezai işlem...

ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi Zabıta Müdürlüğünce yapılan kontrollerde, sera atıklarını açık alanlara döken kişiler hakkında cezai işlem yapıldığı bildirildi.

Kumluca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yıl başından bu yana 11 kişi hakkında, sera atıklarını kamuya açık alana döktükleri gerekçesiyle tutanak tuttu. İki kişiye belediye encümenince 1608 sayılı Yasa ve Kabahatler Kanunu'nun 32. maddesi gereğince 168 lira ceza uygulandı.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, yaptığı açıklamada, 2006 yılından bu yana sera atıklarını tek merkezde topladıklarını hatırlattı.

Sera atıklarının yol kenarları, kanal başları ve kamuya açık alanlara dökülmesi nedeniyle çevre kirliliği ve kötü koku oluştuğunu vurgulayan Çetinkaya, şöyle konuştu:

"Vatandaşlarımızdan isteğim, sera atıklarını gelişi güzel yerlere dökmesinler. Çünkü yaşadığımız çevre hepimizin, kirlettiğimiz çevre bizim ve geleceğimiz olan çocuklarımızın. Çevremizi, geleceğimiz olan çocuklarımızın yaşayacağı doğayı kirletmeye hiç birimizin hakkı yok."


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  çevre

  ,

  Belediye

  ,

  Ceza

  ,

  lira

  ,

  koku