"Serbest Model Uçak Rehber Öğretmen Kursu"

"Serbest Model Uçak Rehber Öğretmen Kursu"
"Serbest Model Uçak Rehber Öğretmen Kursu"
- Antalya'daki kursu tamamlayan 30 öğretmene sertifikaları verildi

ANTALYA (AA) - Antalya'da Serbest Model Uçak Rehber Öğretmen Kursu'nu tamamlayan 30 öğretmene törenle sertifikaları verildi. 

Türk Hava Kurumu (THK) Antalya Şubesi ile Karain Havacılık Eğitim Merkez Müdürlüğü tarafından Antalya il, ilçe milli eğitim müdürlüklerinde görev yapan öğretmenlere yönelik  Altın Kanatlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde "Serbest Model Uçak Rehber Öğretmen Kursu" düzenlendi.

Kursu başarıyla tamamlayan Antalya, Kemer, Manavgat ve Kaş'ta görevli 30 öğretmene sertifikaları, THK Antalya Şubesi'nde düzenlenen törenle dağıtıldı.

THK Şube Başkanı Vasıf Yüceliş, kursiyer öğretmenlerin, okullarda havacılık kulüpleri kurup, Türk Hava Kurumu tarafından ücretsiz verilen malzemelerle model uçak kursları açabileceklerini belirtti.

Model uçak parçalarını titizlikle birleştirebilen öğretmenlerin bu yönde el becerilerini geliştirmesiyle havacılığın tanıtılması ve sevdirilmesinin amaçlandığını dile getiren Yüceliş, öğrencilerin de söz konusu kurslarla havacılığa adım atmalarının sağlanacağını söyledi.