Serik, üniversiteli gençlerin ders konusu oldu

Serik, üniversiteli gençlerin ders konusu oldu
Serik, üniversiteli gençlerin ders konusu oldu
- Selçuk Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü 2. sınıf öğrencileri, dersleri kapsamında Serik ilçesinde incelemelerde bulunuyor

ANTALYA (AA) - Selçuk Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü 2. sınıf öğrencilerinden oluşan 52 kişilik grup, Serik'e geldi.

Planlama stüdyosu dersi kapsamında Serik'e gelen öğrencilerin, ilçeyi tanımaya yönelik saha çalışmaları yapacakları, daha sonra da farklı ölçeklerde planlar üretecekleri bildirildi.

Yrd. Doç. Dr. Mehmet Topçu, öğrencilerin Serik'in yerleşilebilir alanları, ilçenin gelecek projeksiyonları, nüfus tahminleri üzerinde çalışacaklarını kaydetti. Öğrencilerin Serik, Belek ve Kadriye'de gruplar halinde çalışacağını anlatan Topçu, öğrencilerin mevcut haritalar üzerinden analizler ve anketler yaptıklarını bildirdi.

Bu bilgilerin coğrafi bilgi sistemleri altyapısında akıllı veri tabanına oturtulacağını ifade eden Topçu, "Analizler bittiğinde öğrenciler, hem elde edilen bilgilerle 1/5000 ölçeğinde imar planı çalışmasını öğrenecekler hem de yeni fikirler ortaya koyacaklar. Ekip 3 öğretim elemanı ve 52 öğrenci ile kentin mekansal, sosyal ve ekonomik yapısını anlamayı amaçlıyor" dedi.

Topçu, çalışmanın 28 Mart'ta sona ereceğini kaydetti.