Sezon Açılışı Bisiklet Yol Yarışları

Sezon Açılışı Bisiklet Yol Yarışları
Sezon Açılışı Bisiklet Yol Yarışları
- Büyük erkeklerde Torku Şekerspor'dan Muhammed Atalay, büyük bayanlarda ise Karaman Gençlik Spor'dan Semra Yetiş birinci oldu

ANTALYA (AA) - Antalya'nın Alanya ilçesinde düzenlenen "Sezon Açılışı Bisiklet Yol Yarışları" kapsamında büyük erkekler ve büyük bayanlar yarışları yapıldı.

Alanya-Gazipaşa yolunda gerçekleştirilen 119 kilometrelik büyük erkekler etabını Torku Şekerspor'dan Muhammed Atalay 2.49.06'lık derecesiyle birinci tamamladı. 

Yarışmada 2.49.072'lik derecesiyle aynı takımdan Bekir Baki ikinci, aynı dereceyle Nazım Bakırcı da üçüncü oldu. 

Büyük bayanlar kategorisinde ise 68 kilometrelik mesafeyi Karaman Gençlik Spor 'dan Semra Yetiş 1.56.51'lik derecesiyle birinciliği kazandı. Aynı dereceye sahip Kocaeli Brisaspor'dan Cansun Türkmenoğlu ikinciliği, 1.56.52'lik derecesiyle Sakarya Telekomspor'dan Ayşenur Turgut da üçüncülüğü elde etti.

- "Olimpiyatlara katılacak sporcu sayısını belirlemede önemli bir yarış"

Türkiye  Bisiklet Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Şükrü Aydın, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2015 takvimindeki ilk yarışı Alanya'da yaptıklarını söyledi.

Aydın, 9 kategoride düzenlenen yarışlara 450 sporcunun katıldığını bildirerek, " Hava şartları ne kadar zorlasa da yarışa devam ediyoruz. Ufak tefek kazalar oldu ancak ağır yaralanmalar olmadı. Yağmur ve rüzgara karşı sorunsuz bir yarış yapıyoruz" dedi.

2016 Yaz Olimpiyatları'na katılacak milli sporcu sayısının belirlenmesinde bu yarışın önemli olduğunu ifade eden Aydın, 31 Mayıs'a kadar düzenlenecek yarışlarda toplanacak puanlara göre olimpiyatlara sporcu göndereceklerini anlattı.

Aydın, yol yarışlarının bugün tamamlanacağını, yarın ve pazar günü ise kriteryum yarışlarının yapılacağını kaydetti.