"Sezon Açılışı Bisiklet Yol Yarışları"

"Sezon Açılışı Bisiklet Yol Yarışları"
"Sezon Açılışı Bisiklet Yol Yarışları"
- Kriteryum yarışlarında büyük erkeklerde Torku Şekerspor'dan Aksoy birinciliği elde etti

ANTALYA (AA) - Alanya ilçesinde düzenlenen " Sezon Açılışı Bisiklet Yol Yarışları"nın son gününde, kriteryum (şehiriçi) yarışları yapıldı.

İlçe merkezinde gerçekleştirilen günün ilk startı, genç erkekler kategorilerinde verildi. 72 sporcunun yarıştığı genç erkekler kategorisinde 40 kilometrelik parkuru, 58 dakika 28 saniye ile Torku Şekerspor'dan Süleyman Koç birinci bitirdi. Tekerlek farkıyla Kocaeli Brisaspor'dan Sefa Bülbül ikinci, Sivas Telekom Spor Kulübü'nden Faruk Öztürk üçüncü oldu.

Ardından yıldız erkekler A kategorisi yarışları yapıldı. 30 kilometrelik parkurda, Kocaeli Brisaspor'dan Ahmet Örencik 46 dakika 25 saniyelik derecesiyle birinci geldi. Yarışmayı, Konya Selçuklu Belediyespor'dan Onur Maral 46 dakika 25 saniye ile ikinci, tekerlek farkıyla Kapadokya Bisiklet Spor Kulübü'nden Arif Emre Uz da üçüncü tamamladı. 

Bu arada, 20 kilometrelik yıldız erkekler B kategorisi yarışlarına 46 sporcu katıldı. Yarışmada, Çumra Belediyespor'dan Atila Selçuk 32 dakika 46 saniye ile birinciliği kazanırken, tekerlek farkıyla Konya Selçuklu Belediyespor'dan Hakkı Çelikel ikinci ve aynı kulüpten Muhammet Talha Yaman üçüncü oldu.

62 kişinin katıldığı büyük erkekler kategorisinde ise 51 kilometrelik parkuru Torku Şekerspor'dan İsmail Aksoy bir saat 7 dakika 44 saniye ile birinci tamamladı. Yarışmayı, tekerlek farkıyla Torku Şekerspor'dan Ahmet Örken ikinci, Kocaeli Brisaspor'dan Recep Ünalan üçüncü tamamladı.

Takımlar kategorisinde ise Torku Şekerspor birinci, Kocaeli Brisaspor ikinciliği elde etti. 

Dereceye giren sporculara madalyaları törenle verildi.

 


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  KONYA

  ,

  Kapadokya

  ,

  spor

  ,

  Alanya

  ,

  ilçe

  ,

  sezon

  ,

  genç