Şiddete karşı "dev kadınlar korosu"

Şiddete karşı "dev kadınlar korosu"
Şiddete karşı "dev kadınlar korosu"
- Antalya'da Muratpaşa Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kadınlardan oluşan 5 bin kişilik bir koro kurmak üzere çalışmalara başladı - Dünyanın en büyük gruplarından olması hedeflenen koronun 8 Mart'ta konser vermesi planlanıyor

ANTALYA (AA) - Antalya'da Muratpaşa Belediyesi tarafından, 5 bin kadından oluşacak "dev bir koro" kurulacak.

Muratpaşa Belediyesi, kadına yönelik şiddete dikkati çekmek ve toplumsal bilinç oluşturmak amacıyla dünyanın en büyük korosunu kurmak üzere çalışmalara başladı. Koronun 5 bin kadından oluşmasını planlayan Muratpaşa Belediyesi, bu amaçla ilçede yaşayan kadınlara da koroya katılmaları çağrısı yaptı.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Yaşlıevi'nde koro çalışması yapan kadınları ziyaret etti. Muratpaşa'da yaşayan tüm kadınları koroya katılmaya davet eden Uysal, şiddete karşı kitlesel bir tavır sergilemek istediklerini vurguladı.

Uysal, "Kadınlarımız kaşıklarla ritm tutup, şarkı söyleyip kadına yönelik şiddet başta olmak üzere şiddetin her türlüsüne 'Hayır' diyecek. Sevgi, barış ve kardeşlik çağrısı yapacak" dedi.

Kadın korosuna katılmak ve çalışmalarla ilgili bilgi almak isteyenlerin Muratpaşa Belediyesi Turunç Masa ve 444 80 07 numaralı Çağrı Merkezi'ne başvurabilecekleri bildirildi.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  şiddet

  ,

  Belediye

  ,

  Kadın

  ,

  Karşı