"Sivil Toplum Merkezi" temel atma töreni

"Sivil Toplum Merkezi" temel atma töreni
"Sivil Toplum Merkezi" temel atma töreni
- Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal: - "Proje Türkiye'ye örnek olacak"

ANTALYA (AA) - Antalya'da sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirecek "Sivil Toplum Merkezi"nin temel atma töreni düzenlendi. 

Doğuyaka Mahallesi'ndeki törene katılan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, merkezin Muratpaşa ilçesinin, Antalya'nın kent kimliğini geliştireceğini söyledi. 

Merkezin kent kimliğini dinamik tutacağını belirten Uysal, "Merkezimiz, sanat, eğitim ve konferanslarda geniş bir ufuk açıklığı ve fiziksel mekan rahatlığı sağlayacak bir yatırımdır. Yapılan proje  Türkiye 'ye örnek olacak. Yaptığımız incelemeye göre Avrupa 'da da en büyük merkez olacak. Avrupa'da daha büyük bir merkez olmadığını tespit ettik" dedi.

Muratpaşa İlçe Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy da modern ve gelişmiş toplumların büyük göstergelerinden birinin sivil toplum kuruluşları olduğunu ifade ederek projede emeği geçenlere teşekkür etti. 

Konuşmalardan sonra merkezin temel atma töreni gerçekleştirildi. 

Doğuyaka Mahallesi'nde 15 bin metrekarelik alanda inşa edilecek, derneklerin kullanımına sunulacak merkezde 200 idari ofisin, 500 kişilik konferans salonunun, 12 çok amaçlı eğitim ve toplantı salonunun yer alacağı bildirildi.