Sivil toplum örgütleri jandarma ve polisi ziyaret etti

Sivil toplum örgütleri jandarma ve polisi ziyaret etti
Sivil toplum örgütleri jandarma ve polisi ziyaret etti
ANTALYA (AA) - Kemer'de sivil toplum örgütleri temsilcileri, turizmciler ve esnaftan oluşan bir grup, jandarma ve emniyeti ziyaret etti.Turizmci...

ANTALYA (AA) - Kemer'de  sivil toplum örgütleri temsilcileri, turizmciler ve esnaftan oluşan bir grup, jandarma ve emniyeti ziyaret etti.

Turizmci Murat Canik'in önerisi ile toplanan grup,  Türkiye 'de son dönemde yaşanan terör saldırılarının ardından İlçe Jandarma Komutanlığı'nda Yüzbaşı Yasin Berçin ile bir araya geldi.

Ziyarette grup adına konuşan Kemer İşadamları Derneği (KEMİAD) Başkanı Ali Nail Kılıç, tüm şehitlere Allah'tan rahmet, yakınlarına ve jandarma teşkilatı üyelerine başsağlığı diledi.

Berçin ise daha önce Şemdinli'de görev yaptığını, bu tür ziyaretlerin kendilerini gururlandırdığını söyledi. Sevinçlerin paylaşıldıkça arttığını ifade eden Berçin, "Üzüntüler de paylaşıldıkça azalır. Bu evlatlar hepimizin evladı. Vatanın bütünlüğü için çalışan kardeşlerimiz, büyüklerimizdi. Allah hepsine rahmet eylesin" dedi.

Grup daha sonra Kemer Emniyet Müdürü Muhittin Ergen'i ziyaret etti. Ergen, kendisini çok duygulandırdıklarını belirterek, "Bu yoğun tempoda insanlar her şeyi unutabiliyor. Biz zamanında küçükken bir şehit haberi geldiğinde bir hafta boyunca evde kalır televizyon bile izlemezdik. Şimdi maalesef şehitlerimiz arttı. Her an şehit haberi alıyoruz ve acılarımız katlanıyor fakat iş tempomuz dolayısıyla acımızı tam anlamıyla yaşamıyoruz bile" diye konuştu.