Sökülen palmiyeler Kadınlar Plajı'na

Sökülen palmiyeler Kadınlar Plajı'na
Sökülen palmiyeler Kadınlar Plajı'na
ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi, üst geçişli kavşak haline getirilmesi planlanan Altınova Kavşağı'ndaki palmiye ağaçlarını sökerek,...

ANTALYA (AA) - Antalya  Büyükşehir Belediyesi, üst geçişli kavşak haline getirilmesi planlanan Altınova Kavşağı'ndaki palmiye ağaçlarını sökerek, Sarısu Kadınlar Plajı'na dikti.

Mevlana Kavşağı'ndaki ağaçları zarar görmemesi için sökerek Anadolu Kavşağı'na diken Büyükşehir Belediyesi, benzer bir çalışmayı köprülü kavşak haline dönüştürülmesi planlanan Altınova Kavşağı'nda yapıyor.

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri, köprü ayaklarının konulacağı yerde bulunan 43 palmiye ağacı ile zakkum bitkisini zarar görmemesi için önce budadı. Ağaçlar, daha sonra özel makine yardımıyla köklerinden sökülerek, dikilmek üzere Sarısu Kadınlar Plajı'na nakledildi.

Zakkum bitkileri ise bakıma Büyükşehir Belediyesinin Hurma'daki serasına gönderildi. Burada budama ve tüpleme işlemi uygulanacak zakkumlar, sonra şehrin çeşitli noktalarında yapılan peyzaj çalışmalarında kullanılacak.