Spor Toto 2. Lig Karması

Spor Toto 2. Lig Karması
Spor Toto 2. Lig Karması
- Milli Takım antrenörleri tarafından Spor Toto 2. Lig'deki takımlardan seçilen 50 sporcu, 4 takım halinde maçlar yaptı

ANTALYA (AA) - Milli Takımlar İzleme Heyeti tarafından oluşturulan Spor Toto 2. Lig karmasının maçları Antalya'da oynandı.

Genç Milli Takımlar'da görev yapan teknik direktör ve antrenörlerin sezon başından bu yana düzenli takipleri sonucu oluşturulan oyuncu havuzundan seçilen 50 futbolcu, 4 takıma ayrılarak 2 maç oynadı.

Lara'daki Titanic Hotel sahalarındaki karşılaşmaları, A Milli Takımının yardımcı, genç milli ile ümit milli takım antrenörlerinin yanı sıra kulüp yöneticileri ve teknik ekipleri de izledi.

16 Yaşaltı Milli Takımı Teknik Direktörü Ahmet Ceyhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen yıl  Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in 2, 3. ve PTT 1. Lig takımlarında oynayan oyunculardan oluşan federasyon karması uygulamasını başlattığını hatırlattı.

Bu yıl da milli takıma oyuncu kazandırmak için aynı uygulamaya devam ettiklerini anlatan Ceyhan, "Bu sene 2 ve 3. lig karmalarını yaptık. 1992 ve daha üst gruplara, yani 17, 19 ve 21 yaşaltı milli takımlarımıza oyuncu bakma adına bu etkinliği yaptık" dedi.

Ceyhan, bugün 2. lig karmalarını oynattıklarını, yarın da 3. lig karmalarını oynatacaklarını belirterek, 100'e yakın oyuncuyu hem kulüplerin hem de milli takım antrenörlerinin önüne çıkardıklarına değindi.

Bu uygulamayla futbolcuların kariyer planlamasında istedikleri hedefleri daha çabuk gerçekleştireceklerini kaydeden Ceyhan, şöyle konuştu:

"İnşallah biz de milli takımlara oyuncu kazandırmış oluruz. Burada bir şekilde kulüplerimize de hizmette bulunuyoruz. Bütün seçilmiş oyuncuları burada toplayıp, kulüplerimizin önüne seriyoruz. Onların transferlerine yardımcı olmuş oluyoruz. Kaliteli oyuncuları kendi bünyelerine katmak adına buraya geliyorlar."