Sporda Dijital Dönüşüm Projesi Rehber Çalıştayı

Sporda Dijital Dönüşüm Projesi Rehber Çalıştayı
Sporda Dijital Dönüşüm Projesi Rehber Çalıştayı
- Çalıştayda katılımcılara "Sporda Dijital Dönüşüm Projesi" hakkında bilgi verildi

ANTALYA (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın düzenlediği, "Sporda Dijital Dönüşüm Projesi Rehber Çalıştayı" Antalya'nın Kemer ilçesindeki bir otelde başladı.

Spor Genel Müdürlüğü Personel ve Eğitim Dairesi Başkanı Yusuf Karadağ, çalıştayda yaptığı konuşmada, ekip çalışmasının önemine değindi. Bir otomobil yarışçısının arkasında yüzlerce kişinin çalıştığına değinen Karadağ, "İşte sizler, işte bizler sporun perde arkası, mutfağında çalışan arkadaşlarız" dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, sporda dijital dönüşümle antrenörler, sporcular ve tesislerin daha verimli çalışacağına inandığını dile getirdi.

Beden Terbiyesi Proje ve Portföy Yöneticisi Emre Alıç, çalıştayda "Sporda Dijital Dönüşüm Projesi" hakkında bilgi verdi. Gençlik ve Spor Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Huzeyfe Yılmaz da Gençlik ve Spor Bakanlığı Bilişim Faaliyetleri ile Sporda Dijital Dönüşüm Projesi hakkında sunum yaptı.

Sporda Dijital Dönüşüm Projesi hayata geçirildiğinde, millilik belgesi temini, sporcu ceza sorgulama, antrenörlük eğitimi ve uluslararası organizasyonlarda dereceye giren sporcuların ödül işlemlerinin e-devlet üzerinden internet ortamından sağlanacağı bildirildi.

Bu sayede, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı il müdürlükleri veya genel müdürlüklerde evrak gerektiren birçok işlemin yerini dijital sistemin alacağı, işlem sürelerinin de kısalacağı kaydedildi.

Çalıştay, yarın sona erecek.