Suruç'taki terör saldırısı

Suruç'taki terör saldırısı
Suruç'taki terör saldırısı
- MÜSİAD Antalya Şubesi Başkanı Lekesiz: - "Menfur olay, her türlü etnik, dini ve mezhepsel unsurun bu topraklarda birlikte yaşamaya devam edeceğine olan inancımızı bozamayacaktır"

ANTALYA (AA) - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Antalya Şubesi Başkanı Resul Lekesiz, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki terör saldırısını kınadı.

Lekesiz, yaptığı yazılı açıklamada,  Türkiye 'nin bölgesi ve dünyadaki yerini hazmedemeyenlerin  Anadolu kardeşliğini bozamayacağını belirtti.

Terörün, bir süreliğine topluma zarar verse de yok olmaya mahkum olduğunu kaydeden Lekesiz, açıklamasında, "Yüzyıllar boyu, her türlü zorluk ve acıya birlikte göğüs gererek galip çıkmayı başaran milletimiz, yolundan ve kardeşlik ikliminden uzaklaşmadan yürüyüşünü sürdürecektir" dedi.

Lekesiz, terörün, milleti, dini, iyisi, kötüsü, haklısı, haksızı ve mazereti olamayacağını ifade ederek, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Terör, terördür. Kimden gelirse gelsin, kime yapılırsa yapılsın, hangi gerekçeye sahip olursa olsun karşısındayız. Menfur olay, her türlü etnik, dini ve mezhepsel unsurun bu topraklarda birlikte yaşamaya devam edeceğine olan inancımızı bozamayacaktır. Patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz."