Suruç'taki terör saldırısı

Suruç'taki terör saldırısı
Suruç'taki terör saldırısı
- TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ulusoy: - "Türkiye güvenilir bir ülke, bu tür hadiselere karşı bir bütün halinde hareket etmektedir" - "Ruslar tatillerini rahat ve huzurlu şekilde yapsın"

ANTALYA (AA) - Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy, Suruç'taki terör saldırısı gibi hadiselere karşı ülkenin bir bütün halinde hareket ettiğini belirterek, "Türkiye güvenilir bir ülke" dedi.

Ulusoy, AA muhabirine, Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) Sözcüsü Irina Şegolkova'nın, Suruç'taki saldırı sonrası Rus turistlere "dikkatli olmaları" yönünde yaptığı çağrıyı gereksiz bulduğunu söyledi.

Bu tür olayların Rusya'da da yaşandığına işaret eden Ulusoy, "Türkiye güvenilir bir ülke, bu tür hadiselere karşı bir bütün halinde hareket etmektedir" ifadesini kullandı.

Rus turistlerin tatil yörelerini seçtiğini ve bu bölgelerde herhangi sorun olmadığını belirten Ulusoy, Ruslara tatillerini rahat ve huzurlu şekilde yapmaları çağrısında bulundu.

Rusya'daki ruble krizinin yankılarına rağmen olumlu gelişmeler yaşandığını anlatan Ulusoy, "Rus pazarında yüzde 25-26'lık düşüş var ama bunu da Almanya pazarı kapatıyor. Geçen yılki rakamlara ulaşacağımızı düşünüyorum. Oteller dolu, herhangi bir problem yok" diye konuştu.