Suudi iş adamından Antalya'daki Suriyeliler'e yardım

Suudi iş adamından Antalya'daki Suriyeliler'e yardım
Suudi iş adamından Antalya'daki Suriyeliler'e yardım
- Antalya'da geçen yıl bir cami yaptıran Suudi Arabistanlı iş adamı Abdülaziz bin İbrahim El İbrahim, Deniz Feneri Derneği Antalya Temsilciliği aracılığıyla Suriyeli ailelere yardımda bulundu

ANTALYA (AA) - Suudi Arabistanlı hayırsever adamı Abdülaziz bin İbrahim El İbrahim, Antalya'da yaşayan Suriyeli ailelere yardım elini uzattı.

Antalya'da geçen yıl bir cami yaptıran El İbrahim bu yıl da yardımlarına devam etti. Suudi iş adamı, Deniz Feneri Derneği Antalya Temsilciliği tarafından belirlenen Suriyeli ailelerin gıda ve beyaz eşya ihtiyaçlarını giderirken, ihtiyaç sahibi bazı Suriyeli ailelere de nakdi yardımda bulundu.

Abdülaziz bin İbrahim El İbrahim tarafından yapılan yardımların dağıtımını üstlenen Süleyman Aykut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, iş adamının yaptığı hayırların Antalya'daki dağıtımına vesile olmaya çalıştıklarını söyledi.

Aykut, Suriye 'den Antalya'ya gelenlerin durumlarının herkes tarafından bilindiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Kendisi bu kardeşlerimize yardım ulaştırmak istedi. Allah kendilerinden razı olsun. Antalya'ya daha önce de gelmişlerdi ve büyük bir cami hediye etmişlerdi. Yine geçen yıl da buradaki Suriyeli kardeşlerimize yardımları oldu. Bu yıl da yaptığı yardımlara aracılık etmek için çalışıyoruz. Abdülaziz bin İbrahim El İbrahim, toplam 500 bin lira civarında bir yardımda bulunacak. Yardımları üçe bölüyoruz. Bir kısmı ile buzdolabı ihtiyacı olanlara buzdolabı veriyoruz. Binin üzerinde gıda paketi dağıtıyoruz. Gıda paketlerinin dağıtımı sırasında ailelerin durumlarını da tespit ederek, başka ihtiyaçları varsa bunları da belirliyoruz. Nakdi yardım olarak ayırdığımız bir bölüm var. Bunu da hastası olanlar, ameliyat bekleyenler ya da elektrik, su, kira gibi borçları bulunanlara paylaştırıyoruz."

Yardım alan Suriyeli mültecilerden Fatıma Şibli, bir evde üç aile yaşadıklarının altını çizerek, "Yardımı yapanlardan Allah razı olsun. Türkiye 'ye de bize sahip çıktığı için çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Abdülaziz bin İbrahim El İbrahim tarafından bin 15 aileye gıda, 50 aileye buzdolabı, 400 aileye de nakdi yardımı yapıldığı bildirildi.