"Tangopera" son kez sahnelenecek

"Tangopera" son kez sahnelenecek
"Tangopera" son kez sahnelenecek
- ANTDOB, Tangopera müzikalini 12 Mart'ta son kez sahneye koyacak

ANTALYA (AA) - Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB), kapalı gişe oynayan "Tangopera" müzikalini son kez sahneleyecek.

ANTDOB'dan yapılan açıklamaya göre, müziği Serdar Yalçın'a, librettosu ise Murat Göksu'ya ait "Tangopera" müzikali, 12 Mart Perşembe günü Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde son kez izleyici ile buluşacak.

ANTDOB'un solo, koro, bale ve orkestra sanatçılarının görev aldığı ve İzmir Devlet Opera ve Balesi koreografı Uğur Seyrek tarafından sahneye konulan eserde orkestrayı şef Hakan Kalkan yönetecek.

- Kırmızı bir aşk hikayesi

Zamansızlar Barı'nda garson olarak çalışan bir adam, bir gece bara gelen ve güzelliğiyle herkesin dikkatini çeken bir kadına aşık olur. Tangonun baştan çıkarıcı etkisiyle kadın, adamı büyüler ve onun için vazgeçilmez olur. Hikayeye tango karışmıştır ve etraf tutkunun rengi olan kırmızıya bulanmıştır.

Aşkın, neşenin, baştan çıkarmanın, tangonun ve zamansızların hikayesi Tangopera'da Heyecan Gizem Yakan "kadın", Atay Ergezen "garson", Taner Ölçen "patron", Ümit Burak Tekinay "sarhoş", Medine Tuganova "kadın müşteri" ve Serap Demirhan, Özsu Yüksel, Sinem Baddal, Bilge Yılmaz, Emel Öziş, Selda Serdar "altı vokalist" rolünde sahne alacak.