Tarihi Sarıhacılar Mahallesinde meydan düzenleme çalışmaları

Tarihi Sarıhacılar Mahallesinde meydan düzenleme çalışmaları
Tarihi Sarıhacılar Mahallesinde meydan düzenleme çalışmaları
ANTALYA (AA) - Antalya'nın Akseki İlçesi tarihi Sarıhacılar Mahallesi'nde meydan düzenleme çalışmaları başlatıldı.Belediye Başkanı Mustafa İsmet...

ANTALYA (AA) - Antalya'nın Akseki İlçesi tarihi Sarıhacılar Mahallesi'nde meydan düzenleme çalışmaları başlatıldı.

Belediye Başkanı Mustafa İsmet Uysal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sarıhacılar Mahallesinde meydan düzenlemesi çalışmalarına başladıklarını söyledi.

 Akseki ve yöresinde alternatif turizmin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yaptıklarını anlata Uysal, "Akseki Kaymakamlığı ile birlikte Sarıhacılar mahallesine projeler üretmeye devam ediyoruz. 145 bin liralık projemiz Antalya Valiliği tarafından onaylandı. 2 ayda tamamlanacak olan projemiz ile dinlenme alanları, oturma alanları, büfe, kafeterya, satış birimleri olacak. Doğal yapısı ile taş duvarları yapılacak. Doğal yapısı, düğmeli evleri ile göz kamaştıran Sarıhacılar Alternatif turizm yolunda hızla ilerliyor" dedi.

Sarıhacılar'a yeni projeler üretmeye devam edeceklerini belirten Uysal, şöyle devam etti.  

"Sokakların taşla kaplama çalışmaları geçen yıl kaymakamlık tarafından yapıldı. Amacımız Sarıhacıların tanıtımını sağlayarak bir cazibe merkezi haline getirmek. Akseki Kaymakamımız Murat Beşikci ile  bölgeyi turizme kazandırabilmek için planlı bir çalışma yürütüyoruz. Amacımız bölgenin tanıtımını sağlayarak yabancı turistler için bir cazibe merkezi haline getirmektir" diye konuştu.

Uysal, desteklerinden doyalı Vali Muamemer Türker'e teşekkür etti.