Taş heykeller ırmak kenarlarına yerleştirildi

Taş heykeller ırmak kenarlarına yerleştirildi
Taş heykeller ırmak kenarlarına yerleştirildi
- Uluslararası Taş Heykel Sempozyumu'nda üretilen taş ve su konulu 12 heykel, Manavgat Irmağı kıyılarındaki kalıcı yerlerine konuldu

ANTALYA (AA) - Manavgat Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi işbirliği ile düzenlenen Manavgat Uluslararası Taş Heykel Sempozyumu'nda üretilen heykeller, Manavgat Irmağı kıyılarındaki kalıcı yerlerine yerleştirildi.

Sempozyumda, yerli ve yabancı 12 heykeltıraş tarafından 20 gün boyunca çalışılarak üretilen taş ve su temalı 12 heykel, Manavgat Belediyesinin, ırmak kıyısı düzenlemesi yaptığı yerlere kalıcı olarak konuldu.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, yaptığı açıklamada, ünlü heykeltıraşlar tarafından sempozyumda yapılan eserlerin Manavgat'a yakıştığını söyledi.

Sözen, "Irmak kıyısı düzenlemelerimizi iki dönemdir sürdürüyoruz. Heykellerimizi ırmak kenarlarına yerleştirerek kıyı düzenlemelerimize sanatsal son bir dokunuş yaptık. Bize bu eserleri kazandıran değerleri heykeltıraşlarımıza çok teşekkür ederiz. Vatandaşlarımızdan da olumlu tepkiler almamız ayrıca sevindiriyor" dedi.