TDV'den yoksullara yardım

TDV'den yoksullara yardım
TDV'den yoksullara yardım
- Türkiye Diyanet Vakfı Antalya'da ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda yardımında bulundu

ANTALYA (AA) - Türkiye genelinde ramazan yardımı çalışmalarını sürdüren Türkiye Diyanet Vakfı (TDV),  Antalya'da gıda kolisi dağıtımı gerçekleştirdi.

TDV Mütevelli Heyeti 2. Başkanı Mazhar Bilgin, Antalya Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Antalya Şube Başkanı Osman Artan ve beraberindeki heyetle, kentte tespit edilen fakir ailelere ve Suriyeli sığınmacılara gıda yardımı yaptı. 

Heyet, daha sonra şehit aileleri, özürlüler, sivil toplum kuruluşları ve Antalya'nın farklı mahallelerde yaşayan ihtiyaç sahiplerinin de katılımıyla Cam Piramit'te iftar programına gerçekleştirdi.

Mazhar Bilgin, Türkiye Diyanet Vakfı olarak mazlum ve mağdurlara dil, din ve ırk ayrımı yapmadan yardım ulaştırmayı amaçladıklarını söyledi.

Ramazan ayında 68 ülkenin 400 farklı bölgesinde muhtaçlara gıda kolisi dağıttıklarını bildiren Bilgin, "Ramazan ayında iyilik sofraları kuruyoruz. Vakfımız, yurtiçinde ihtiyaç sahipleri ve sığınmacı aileler için her biri 25 lira değerinde alışveriş yardım kartını dağıtmaya başladı. Hedefimiz ramazan ayı boyunca 154 bin yardım kartını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak" dedi.

Türkiye Diyanet Vakfının bugüne kadar hayırsever milletin desteğiyle çalışmaları sürdürdüğünü vurgulayan Bilgin, şunları kaydetti:

 "Vakfımız kimi zaman cami oldu, Kur'an kursu oldu, kimi zaman öğrencilere burs oldu, yurtdışında okul oldu, depremlerde insanlara aş oldu. Yeri geldi kimsesizlerin kimsesi, muhtaçların kardeşi oldu. Bu ramazanda da Gazze, öncelikle yardım götürdüğümüz bölgeler arasında yer aldı. Bu yıl ramazanda Gazze'de 110 bin dolar tutarında 2 bin 250 aileye gıda paketi dağıttık, bin 250 kişilik iftar programı düzenledik. Gönüllü ve görevlilerimiz milletimizin bize emanetlerini büyük bir titizlikle yerlerine ulaştırmaktadır."