Tek yumurta üçüzleri aynı tıp fakültesini kazandı

Tek yumurta üçüzleri aynı tıp fakültesini kazandı
Tek yumurta üçüzleri aynı tıp fakültesini kazandı
- Antalya'da yaşayan tek yumurta üçüzleri Aslı, Başak ve Deniz Kozak, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesine kayıtlarını yaptırdı - Baba İsmail Kozak: - "Kızlarımın üçü de doktor olmak istiyordu. Çok çalıştılar ve hayallerine kavuştular. Onlarla gurur duyuyorum"

ANTALYA (AA) - Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde yaşayan tek yumurta üçüzleri, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı.

İsmail-Ümmüşen Kozak çiftinin 18 yıl önce üçüz kızları dünyaya geldi. Aslı, Başak ve Deniz adı verilen tek yumurta üçüzleri, ilköğretim ve liseyi başarıyla tamamladı.

Üniversite sınavlarına hazırlanan üçüzler, doktorluk hayallerini gerçekleştirebilmek için girdikleri sınavdan birbirine yakın puanlar aldı. Üçüzler, aynı üniversiteye yerleşmek için tercih listelerini de benzer şekilde hazırladı.

Üçüzler, ilk tercihleri Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesine 6, 9 ve 33. sıradan yerleşti. Büyük mutluluk yaşayan kızlar, üniversiteye kayıtlarını yaptırdı.

Baba İsmail Kozak, gazetecilere yaptığı açıklamada, 18 yıl önce ikiz bebek beklerden üçüzleri olduğunu söyledi.

Kızlarının okul hayatının oldukça başarılı geçtiğini anlatan Kozak, "Üçü de kendilerine hedef olarak aynı fakültede öğrenim görmeyi koymuştu. Kızlarımın üçü de doktor olmak istiyordu. Çok çalıştılar ve hayallerine kavuştular. Onlarla gurur duyuyorum. Kayıtlarını yaptırdık. Aynı sınıfta okuyacaklar. Bizim için büyük mutluluk" dedi.

Kozak, kızlarının üniversiteyi de bitirerek başarılı birer doktor olacağına inandığını dile getirdi.

Ev kadını anne Ümmüşen Kozak ise birbirlerinden hiç ayrılmayan kızlarının üniversitede de birlikte okumasından mutluluk duyduğunu kaydetti.