Tekvando: 3. Avrupa Kulüpler Şampiyonası

Tekvando: 3. Avrupa Kulüpler Şampiyonası
Tekvando: 3. Avrupa Kulüpler Şampiyonası
- Antalya'da 37 ülkeden, 221 kulüp ve 850 sporcunun katılımıyla düzenlenen şampiyonada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi birinci oldu

ANTALYA (AA) - Antalya'da düzenlenen 3. Avrupa Kulüpler Tekvando Şampiyonası sona erdi.

Türkiye  Tekvando Federasyonu ev sahipliğinde, Belek Turizm Merkezi'ndeki Maritim Pine Beach Resort Otel'de düzenlenen şampiyonaya 37 ülkeden, 221 kulüp ve 850 sporcu katıldı.

İki gün boyunca süren müsabakalar sonucunda, genel klasmanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi 4 altın, 5 gümüş ve 7 bronz madalya ile şampiyon oldu.

Şampiyonada ikinciliği  3 altın, 1 gümüş, 4 bronz madalya ile Almanya'nın BSV Friedrichshafen takımı, üçüncülüğü ise 3 altın ve 3 bronz madalya ile Rusya'nın Rostov-On-Don SC "Grandmaster" takımı elde etti.

Şampiyonada, kategorilerde ise büyük erkeklerde Hırvatistan'ın Taekwondo Club Marjan, büyük bayanlarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi, genç erkeklerde Almanya'nın BSV Friedrichshafen, genç bayanlarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yıldız erkeklerde Rostov-On-Don, SC "Grandmaster" ve yıldız bayanlarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi takımı birinciliği kazandı.