Telefon dolandırıcıları ve oto hırsızları yakalandı

Telefon dolandırıcıları ve oto hırsızları yakalandı
Telefon dolandırıcıları ve oto hırsızları yakalandı
- Antalya'da kendilerini emniyet görevlisi olarak tanıtarak dolandırıcılık yaptığı öne sürülen 4 kişi tutuklandı, oto hırsızlığı yapan 3 kişi de gözaltına alındı

ANTALYA (AA) - Antalya Emniyet Müdürlüğü, dolandırıcılık ve hırsızlık iddiasıyla 7 kişiyi yakaladı.

Antalya Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında, bir kişiyi telefonla arayarak kendisini emniyet görevlisi olarak tanıtmak suretiyle 80 bin lira dolandırmaya çalışan A.S, emniyet görevlileri tarafından Ünsal Mahallesi'nde suçüstü yakalandı.

Öte yandan, Asayiş Şube Müdürlüğü ve Muratpaşa Emniyet Müdürlüğü görevlilerinin ortak çalışmaları sonucunda, yine kendilerini telefonla emniyet görevlisi olarak tanıtan 3 kişi, bir vatandaşın 19 bin lirasını dolandırmak isterken gözaltına alındı. Şüpheli Y.T, Bahçelievler Mahallesi'nde, H.Z.F ve A.Ç. ise Hurma Mahallesi'nde suçüstü ele geçirildi.

İfade işlemlerinin tamamlanmasının ardından mahkemeye sevk edilen 4 şüpheli tutuklandı.

- Oto hırsızlığı yapan 3 kişi yakalandı

Bu arada, son zamanlarda özellikle Kepez ilçesi Yeni Hal içinde sebze kasası yüklü otoların kasalarla çalınması ve inşaatlarda meydana gelen kalıp hırsızlıklarıyla ilgili, Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince inceleme başlatıldı.

İncelenen MOBESE ve güvenlik kamera kayıtlarının ardından kimlikleri tespit edilen S.B, M.B. ve O.H, Kepez Emniyet Müdürlüğü Yunus Timleri tarafından yakalandı.

Yakalanan şüphelilerle ilgili yapılan araştırmalarda Kepez'de iki mahallede bulunan inşaatlardan çok sayıda inşaat kalıbını da çaldıkları tespit edildi. Şüpheliler haklarında hazırlanan tahkikat evrakıyla adli makamlara sevk edildi.