Temiz çevre için el ele verdiler

Temiz çevre için el ele verdiler
Temiz çevre için el ele verdiler
ANTALYA (AA) - Antalya'nın Döşemealtı ilçesinde yaşayan yerli ve yabancılardan oluşan bir grup, Döşemealtı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünün...

ANTALYA (AA) - Antalya'nın Döşemealtı ilçesinde yaşayan yerli ve yabancılardan oluşan bir grup, Döşemealtı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünün desteğiyle Düzlerçamı Termesos alanında ormanlık bölgede çöp topladı.

Belediye ekipleri, aralarında çocukların da bulunduğu 20 kişilik gruba şapka, eldiven ve çöp torbası dağıttı. İkiye ayrılan grup, bölgede çöp topladı.

Toplanan çöpler arasında doğada geri dönüşümü zor olan ve orman yangınlarına sebebiyet verebilecek cam, teneke ve benzeri atıklar dikkati çekti.

Çöp toplayan grupta yer alan ve insanların çöplerini ormana yol kenarına veya arazilere atmamaları gerektiğini belirten Hollanda uyruklu Melike Kırkıl, "Cadde, sokakları, park ve bahçeleri, ormanları, piknik yerlerini temiz tutmak ve temizlemek,  kirletenleri uyarmak hepimizin görevi. Bilmeliyiz ki temiz bir çevre  hem kendimiz için hem de bizden sonra gelecek nesiller için çok önemli" dedi.

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç de daha yaşanabilir ve sorunsuz bir çevre için çalışmaları aralıksız sürdürdüklerini ifade ederek, "Vatandaşlarımızın da aynı duyarlılıkta olması işimizi kolaylaştıracağı gibi gelecek nesillere de daha güzel ve yaşanabilir bir çevre bırakma şansımız olacaktır. Bu kampanyaya katılan ve destek olan miniklerimize ve ailelerine teşekkür ediyorum" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Hollanda

  ,

  Antalya

  ,

  çevre

  ,

  Belediye

  ,

  orman

  ,

  genç

  ,

  Cadde