Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel: - "Şehitlerimiz için biraraya geldiğimiz camilerde, cenaze namazlarındaki acılı ortamı siyasi arenaya çevirenler, tahriklere kapılanlar, terör örgütü PKK'nın ve destekçilerinin tuzağına düştüklerini unutmamalıdırlar"

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, şehitler için bir araya gelinen camilerde, cenaze namazlarındaki acılı ortamı siyasi arenaya çevirenlerin ve tahriklere kapılanların, terör örgütü ve destekçilerinin tuzağına düştüklerini unutmaması gerektiğini bildirdi.

Türel, yaptığı yazılı açıklamada, ülke olarak zor bir dönemden geçildiğini kaydederek, ateşin sadece şehit evlerine değil, herkesin yüreğine ve evine düştüğünü belirtti.

Açıklamasında, "Bizlere düşen en büyük görev, büyük acımıza rağmen terörist katillerin ve destekçilerinin kirli emellerine ulaşmalarına engel olmaktır. Bunun tek yolu birlik ve beraberliğe sahip çıkarak, itidalli olmaktır" ifadelerini kullanan Türel, tahriklere yenik düşmenin ülkeye kastedenlerin amaçlarına hizmet etmek olacağının unutulmaması gerektiğinin altını çizdi.

Türel, açıklamasında, şu ifadelere yer verdi:

"Bu çerçevede şehitlerimiz için bir araya geldiğimiz camilerde, cenaze namazlarındaki acılı ortamı siyasi arenaya çevirenler, tahriklere kapılanlar, terör örgütü  PKK 'nın ve destekçilerinin tuzağına düştüklerini unutmamalıdırlar. Gün, sabır, metanet, sağduyu, itidal vaktidir. Bütün milletimiz, bütün siyasi partiler hep birlikte teröre karşı, omuz omuza mücadele ettikleri takdirde, Türkiye 'nin birliğine kastedenlere yüzyıldır verdikleri cevabı yine aynı şekilde verecek. Bu imtihanı da atlatacaktır."

Şehitlere rahmet, ailelerine de sabır dileyen Türel, Türkiye'nin birlik, beraberlik ve istikrar ile terörü yeneceğine inandığını belirtti.