Tetikler "Barış" için çekildi

Tetikler "Barış" için çekildi
Tetikler "Barış" için çekildi
- Gebiz Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü, geçen hafta Mardin'in Midyat ilçesinde şehit olan jandarma komando er Barış Akkabak için "Tek Kurşun Atış Yarışması" düzenledi

ANTALYA (AA) - Gebiz Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü, geçen hafta Mardin'in Midyat ilçesinde teröristlerce yola döşenen mayının askeri aracın geçişi sırasında patlaması sonucu şehit olan jandarma komando er Barış Akkabak için, "Tek Kurşun Atış Yarışması" düzenledi.

Serik ilçesinin Gebiz Mahallesinde düzenlenen ve yaklaşık 500 sporcunun katıldığı yarışmada, alana "Bu vatan sana minnettardır, şehidimize Allah'tan rahmet dileriz" yazılı afişler asıldı. Müsabakalar sonunda elde edilen gelirin şehir er Barış Akkabak'ın dedesine verileceği bildirildi.

Gebiz Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Özen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, müsabakaları geçen hafta yapacaklarını, ancak Barış Akkabak'ın şehit olması nedeniyle iptal edildiğini ve Akkabak adına bu hafta düzenlendiğini söyledi.

Yarışmada elde edilen gelirin Akkabak'ın ailesine verileceğini belirten Özen, "Spor kulüplerinin amacı sadece para kazanmak değildir. Bu tür sosyal sorumluluk projeleriyle diğer kulüplere de örnek olmak istiyoruz. Masraflar hariç bütün geliri şehidin dedesinin hesabına yatıracağız. Yarışma sonunda 10-15 bin lira para toplanmasını bekliyoruz" dedi.