THK, üstün zekalı ve üstün yetenekli çocukları eğitecek

THK, üstün zekalı ve üstün yetenekli çocukları eğitecek
THK, üstün zekalı ve üstün yetenekli çocukları eğitecek
- THK Antalya Şubesi ile TÜZYEKSAV Antalya Şubesi, üstün zekalı ve üstün yetenekli çocukların havacılık eğitimi almaları için işbirliği protokolü imzaladı

ANTALYA (AA) - Türk Hava Kurumu (THK) Antalya Şubesi ile Türkiye Üstün Zekalılar ve Üstün Yetenekliler Vakfı (TÜZYEKSAV) Antalya Şubesi işbirliği protokolü imzaladı.

TÜZYEKSAV Antalya Temsilcisi Seçil Özcan ile THK Antalya Şubesi Başkanı Vasıf Yüceliş arasında imzalanan protokol ile THK Antalya Şubesi üstün zekalı ve üstün yetenekli çocukların gelişimine katkı sağlayacak.

Buna göre, THK'ya bağlı eğitmenler tarafından özel bir eğitime alınacak çocuklar, F-16 uçaklarının ziyareti, uçuş ekibi tanışma, yüksek paraşütle atlama, model uçak yapımı gibi etkinliklerde bulunacak.

THK Antalya Şubesi Başkanı Vasıf Yüceliş, amaçlarının Antalya'da havacılığı yaygınlaştırma ve sevdirmek olduğunu belirterek, "Üstün yetenekli ve üstün zekalı çocukları havacılığın sihirli dünyasıyla tanıştırmaktan büyük mutluluk duyacağız" dedi.

THK Antalya Şubesi olarak başta belediyeler olmak üzere pek çok sivil toplum kuruluşu ile havacılığı halkla daha da yakınlaştırmak için etkinlikler düzenlediklerini belirten Yüceliş, "TÜZYEKSAV ile yapılan bu protokol bizi çok heyecanlandırdı. Ekibimiz tanılanmış üstün yetenekli çocuklara eğitim verecek, onların merak ettiği soruları yanıtlayacak. Böylesi önemli bir vakfın üstün yetenekli öğrencileriyle birlikte olmak bizim içinde önemli bir deneyim olacak" diye konuştu.

TÜZYEKSAV Antalya Temsilcisi Seçil Özcan da protokol ile üstün zekalı ve üstün yetenekli çocukların THK'nın değerli isimlerinden ders alacağını, havacılık ve gökyüzüne dair merak ettikleri şeyleri birinci ağızdan öğreneceklerini bildirdi.