THK'dan ATSO'ya ziyaret

THK'dan ATSO'ya ziyaret
THK'dan ATSO'ya ziyaret
- THY Antalya Şubesi Başkanı Yüceliş: - "Antalya havacılıkta büyük bir potansiyel barındırıyor"

ANTALYA (AA) - Türk Hava Kurumu (THY) Antalya Şubesi Başkanı Vasıf Yüceliş, Antalya'nın havacılıkta büyük potansiyel barındırdığını bildirdi.

THK Antalya Şubesi Başkanı Vasıf Yüceliş ve yönetim kurulu üyeleri, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin'i ziyaret etti.

Kurum çalışmaları ve Antalya'da yürüttükleri faaliyetler hakkında bilgi veren Yüceliş, Başkan Davut Çetin'i bu yıl dördüncüsü gerçekleşecek Jet Motorlu Model Uçak Festivali'ne davet etti.

Antalya'nın havacılıkta büyük bir potansiyel barındırdığını kaydeden Yüceliş, "Antalya havalimanıyla havacılık okullarıyla havacılıkla ilgili çalışmalarla Türkiye 'nin en önemli şehirleri arasında. Çalışmalar ve yatırımlar bu şekilde devam ederse Antalya bu alanda da adından söz ettiren bir kent olacaktır" dedi.

ATSO Başkanı Davut Çetin de ekonomik gelişmenin ancak kültürel, sanatsal ve sosyal gelişme ile sağlanabileceğini bildirdi. Bu vizyonla kentteki kültürel, sanatsal ve sosyal aktivitelere büyük önem verdiklerini kaydeden Çetin, "Her yıl 12 milyonun üzerinde turist ağırlayan Antalya'nın kültürel, sosyal ve sanatsal etkinlikler de cazibesinin artırılması gerekiyor. Model Uçak Festivali de bu vizyona katkı sağlayan etkinliklerden bir tanesi" dedi.

Ziyaretin sonunda Yüceliş, Başkan Davut Çetin'e THK rozeti ve şapkası hediye etti.