Trabzonlular, iftarda bir araya geldi

Trabzonlular, iftarda bir araya geldi
Trabzonlular, iftarda bir araya geldi
- Antalya Trabzon Kültürünü Yaşatma Derneği Başkanı Kahveci: - "Dernek binası yapılması sayesinde üyelerimizle daha iyi şartlarda bir araya gelebileceğiz. Daha fazla kaynaşma imkanımız olacak. Bu nedenle bir an önce derneğimize hizmet binası kazandırmak istiyoruz"

ANTALYA (AA) - Antalya'da yaşayan Trabzonlular, iftarda bir araya geldi.

Antalya Öğretmenevi'nde gerçekleştirilen iftara Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, Antalya Basın İlan Kurumu Müdürü Nedim Engin ile çok sayıda Antalya Trabzon Kültürünü Yaşatma Derneği üyesi katıldı.

Antalya Trabzon Kültürünü Yaşatma Derneği Başkanı Müslim Kahveci, iftarın ardından yaptığı konuşmada, dernek olarak daha güzel etkinlikler yapabilmek ve üyelerine daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kent merkezinde 317 metrekarelik bir arsa aldıklarını söyledi.

Bu alanda bir dernek binası yapmayı planladıklarını dile getiren Kahveci, alanın küçük olması nedeniyle yan tarafında bulunan 211 metrekarelik arsayı da almak istediklerini kaydetti.

Bununla ilgili maddi desteğe ihtiyaçları olduğunu vurgulayan Kahveci, "Tüm hemşehrilerimizden bu konuda destek bekliyoruz. Bu alanda dernek binası yapılması sayesinde üyelerimizle daha iyi şartlarda bir araya gelebileceğiz. Daha fazla kaynaşma imkanımız olacak. Bu nedenle bir an önce derneğimize hizmet binası kazandırmak istiyoruz" dedi.

Kahveci, " Türkiye 'nin çimentosu" Trabzonlular ile mümkün olduğunca bir araya gelmeye çalışacaklarını ifade etti.

Emniyet Müdürü Tonbul da iftarda bir araya gelmelerine vesile olanlara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından derneğe geçmiş dönemlerde hizmet verenlere çeşitli hediyeler verildi.