TSYD Antalya Şube Başkanı Okumamış, görevinden istifa etti

TSYD Antalya Şube Başkanı Okumamış, görevinden istifa etti
TSYD Antalya Şube Başkanı Okumamış, görevinden istifa etti
ANTALYA (AA) - Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Antalya Şube Başkanı İbrahim Okumamış, şube başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliklerinden istifa...

ANTALYA (AA) - Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Antalya Şube Başkanı İbrahim Okumamış, şube başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliklerinden istifa ettiğini açıkladı.

Okumamış, yaptığı yazılı açıklamada, TSYD Genel Merkezi ile ilkesel ve fikri görüş ayrılıkları bulunduğunu, kongre dönemi ve sonrası yarım asırlık dernek tüzüğünün "Birden Fazla Organa Seçilememe" başlıklı 28'inci maddesinin ihlal edildiğini ve bazı maddelerin hiçe sayıldığını iddia etti.

Disiplin cezası alan iki üyenin yönetim kuruluna seçilerek görev alma yanlışlığına ortak olmak istemediğini ifade eden Okumamış, şunları kaydetti:

"Dernek üyesi ve gazeteci olmayan bir şahsın çocuğuna Haliç Üniversitesinin burs imkanından yararlanması için resmi bir yazı verilerek derneğimiz üyelerinin çocuklarının hakkının gasbedilmesine hala bir geçerli cevap verilmemesi, TSYD'ye 'havuz yazarları derneği' yaftasını yapıştıran yönetim kurulu üyesi ile aynı ortamda çalışmamın mümkün olamayacağından TSYD Antalya Şube Başkanlığı ile yönetim kurulu üyeliği görevlerinden istifa ediyorum."