TSYD Başkanı Tongsir'den EXPO'ya ziyaret

TSYD Başkanı Tongsir'den EXPO'ya ziyaret
TSYD Başkanı Tongsir'den EXPO'ya ziyaret
ANTALYA (AA) - Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Başkanı Oğuz Tongsir, Antalya'nın Aksu ilçesindeki EXPO alanını ziyaret etti.TSYD'den yapılan...

ANTALYA (AA) - Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Başkanı Oğuz Tongsir, Antalya'nın Aksu ilçesindeki EXPO alanını ziyaret etti.

TSYD'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Tongsir, EXPO 2016 Antalya alanında yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

"Çiçek ve çocuk" temalı EXPO 2016'nın Türkiye ve Antalya tanıtımı için önemli bir proje olduğunu belirten Tongsir, 2017 Dünya Spor Yazarları Kongresi'nin de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan himayesinde Türkiye'de yapılacağını kaydetti.

Tongsir, etkinliği EXPO'daki 5 bin kişilik kongre merkezinde yapabileceklerini belirterek, bu toplantının ardından dünya spor yazarlarının ülkelerine iyi bir izlenimle döneceğine inandığını dile getirdi.

EXPO yetkilileri ziyaret anısına Tongsir'e, üzerinde EXPO'nun sembol çiçeği şakayık olan plaket verdi. Tongsir daha sonra Antalya Şubesi Başkanı Emin Demir ve yönetim kurulu üyeleri Ahmet Geven, Erkan Erman ve Ali Tongülüs ile alana ağaç dikti.