TÜBİTAK ile Kepez Belediyesi, Bilim Merkezi ön protokolü imzaladı

TÜBİTAK ile Kepez Belediyesi, Bilim Merkezi ön protokolü imzaladı
TÜBİTAK ile Kepez Belediyesi, Bilim Merkezi ön protokolü imzaladı
ANTALYA (AA) - Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile Kepez Belediyesi arasında, bilim merkezi ön protokolü...

ANTALYA (AA) - Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile Kepez Belediyesi arasında, bilim merkezi ön protokolü imzalandı.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yaptığı yazılı açıklamada, Kepez'e bilim merkezi kurulması amacıyla TÜBİTAK ile ön protokol imzaladıklarını bildirdi.

Tütüncü, bilim merkezinin kurulması için Bursa, Eskişehir ve Kocaeli'ndeki bilim merkezlerinde teknik incelemelerde bulunduklarını, daha sonra ise TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Ahmet Arif Engin ve beraberindeki heyeti Kepez'e davet ettiklerini belirtti.

Akdeniz bölgesindeki ilk bilim merkezinin Kepez'e kazandırılacağını ifade eden Tütüncü, "TÜBİTAK'ın işbirliği ile Dokuma'da 10 bin metrekare kapalı alana sahip bir bilim merkezi kazandırma girişimlerimiz netice verdi. TÜBİTAK ile Dokuma alanına bilim merkezi yapılmasıyla alakalı ön protokolü imzaladık" dedi.

Bilim merkezinin sadece Kepezli çocuklara değil, Antalya ve diğer komşu illerdeki öğrencilerin hizmetinde olacağının altını çizen Tütüncü, nihai protokolün imzalanmasının ardından ise bilim merkezinin yapımına başlayacaklarını kaydetti.