Turizm alanları "jandarma motosiklet timine" emanet

Turizm alanları "jandarma motosiklet timine" emanet
Turizm alanları "jandarma motosiklet timine" emanet
- Antalya'da Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı bünyesindeki "Motosikletli Asayiş Timi", jandarma sorumluluk bölgesindeki turizm, mesire yerleri ve piknik alanlarında hizmet veriyor

ANTALYA (AA) - Manavgat'ta göreve başlayan atlı jandarma timinin yanı sıra "Motosikletli Asayiş Timleri" de hizmet veriyor.

Manavgat'ın turistik bölgelerinde araçların giremediği yerlerdeki sorunlara müdahale edilmesi için Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı bünyesinde bir astsubay, 3 uzman jandarmanın görevlendirilmesiyle 2 "motosikletli asayiş timi" oluşturuldu.

Turizm alanlarında halkın huzur ve güvenini sağlamak amacıyla kurulan asayiş timi, hızlı ve dinamik yapısıyla denetim yapıyor.

Kırsal bölgede asayişe destek vermesi de planlanan motosikletli asayiş timi, ilçede turizm potansiyeli yüksek tarihi mekanlar, doğal turizm alanları, piknik ve mesire alanlarında görev üstleniyor.

Jandarma sorumluluk bölgesinde kalan yerlerde yapılan festivallerde de görev alan ekip, Side, Kumköy, Evrenseki Çolaklı Gündoğdu, Kızılağaç, Sorgun Çamlığı, Titreyengöl, Sarılar, Manavgat Şelalesi gibi turistik ve tarihi değeri bulunan ören yerlerde devriye görevinde bulunuyor.