Turizm çalışanlarına taksitli ev imkanı

Turizm çalışanlarına taksitli ev imkanı
Turizm çalışanlarına taksitli ev imkanı
- Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel: - "Turizm çalışanlarını ev sahibi yapacağız. Hem de sigara parası öder gibi aylık 150-250 lira taksitlerle olacak"

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, turizm emekçilerini düşük taksitlerle konut sahibi yapacak projede sona yaklaştıklarını belirterek, "En geç bir yıl içinde konutların temelini atarız" dedi.

Turizm çalışanlarıyla bir araya gelen Başkan Türel, Antalya'nın bir turizm merkezi olduğunu, belediye olarak bu bilinç ve ciddiyetle çalıştıklarını söyledi.

Sektörün içinden geldiği için turizm emekçilerinin hangi şartlarda çalıştığını bildiğini ifade eden Türel, şöyle konuştu:

"Hepsinin birinci ideali konut sahibi olmak. Yerel seçimlerden önce açıkladığım, onları konut sahibi yapacak projemiz var. Projede sona doğru geliyoruz. Turizm çalışanlarını ev sahibi yapacağız. Hem de sigara parası öder gibi aylık 150-250 lira taksitlerle olacak. Bir senedir Kundu'da, Serik'te ve Manavgat'ta bununla ilgili imar planı çalışmalarını yaptık. Sosyal  konut yapacağımız yerlerin düzenlemesini gerçekleştirdik. Şimdi arazi tahsislerini alacağız. En geç bir sene içerisinde temellerini atıp turizm sektöründe çalışan emekçilerimizi ev sahibi yapacağız."

Antalya'ya Hollywood benzeri film platoları kazandırmayı planladıklarını belirten Türel, ABD büyük film şirketlerinin projeyle yakından ilgilendiklerini bildirdi.