Turizm sektörü çalışanları için kira öder gibi konut projesi

Turizm sektörü çalışanları için kira öder gibi konut projesi
Turizm sektörü çalışanları için kira öder gibi konut projesi
- Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel: - "Turizm emekçilerini kira öder gibi ev sahibi yapacak bin 500 konutluk projenin planlamasını yapıyoruz"

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, turizm sektöründe çalışanları ev sahibi yapacak bin 500 konutluk bir projenin planlamasını yaptıklarını bildirdi.

Bir grup basın mensubu ile Serik'e giden Başkan Türel, Serik Arıtma Tesisi temelini attıktan sonra basın toplantısı düzenledi. Serik'in sorunlarını çözmek için gece gündüz çalıştıklarını anlatan Türel, ilçenin yıllardır kanayan yarası haline gelen birçok sorunun yavaş yavaş çözülme aşamasına geldiğini bildirdi.

İlçenin yaklaşık 30 yıldır çözülemeyen içme suyu sorununu çözmek için hazırlanan projenin tamamlandığını belirten Türel, "Bu yıl 10 milyon lira, gelecek yıl 40 milyon lira yatırımla 2016 yılında Serik'in içme suyu problemini çözeceğiz" dedi.

Ayrıca, ASAT kanalıyla ilçeye bu yıl 57 milyon lira, 2016 yılında 41 milyon 800 bin liralık altyapı yatırımı yapılacağını ifade eden Türel, temeli atılan arıtma tesisinin de 2 ayda hizmete gireceğini bildirdi.

G20 Liderler Zirvesi nedeniyle birçok dünya liderinin Serik'e geleceğini anlatan Türel, liderleri en iyi şekilde ağırlamak için çalıştıklarını ifade etti. Kuzey çevre yolunun Antalya'yı Serik'le buluşturacağını belirten Türel, Karayolları ile el ele vererek Kadriye ve Belek'teki çalışmaların bu yıl için tamamlanacağını ve Serik'in girişinde trafik karmaşası yaşanmayacağını söyledi.

İlçenin yeni imar planıyla ve altyapısıyla büyük bir değişime uğrayacağını ifade eden Türel, "Duble yollar ile Belek'e gideceksiniz, köprülü kavşaklar ile Antalya'ya ulaşacaksınız. İmar planı ile çok önemli yatırımlar yapılacak" diye konuştu.

- Turizm emekçisi ev sahibi olacak

Turizm sektörü çalışanlarına ev müjdesi de veren Türel, şu bilgileri verdi:

"Seçimden önce verdiğimiz bir sözü daha yerine getiriyoruz. Turizm emekçisi kardeşlerimizi kira öder gibi düşük taksitlerle ev sahibi yapacağız. Bunun için bu planlama içinde 20,7 hektarda bin 500 konutluk bir sosyal konut alanı oluşturduk. Verdiğimiz sözü tutacağız, otellerde çalışan bellboy, kat görevlisi, garson gibi turizm emekçilerini ev sahibi yapacağız."

Serik'te güreş eğitim merkezi açmayı planladıklarını da belirten Türel, söz konusu tesis ile yeni başpehlivanlar yetiştirileceğini sözlerine ekledi.