"Turizmde Antalya'nın kaybı 2,5-3 milyar dolar"

"Turizmde Antalya'nın kaybı 2,5-3 milyar dolar"
"Turizmde Antalya'nın kaybı 2,5-3 milyar dolar"
- ATSO Başkanı Çetin: - "Şu anda turizmde Antalya'nın 2,5-3 milyar dolar civarında bir kaybı var"

ANTALYA (AA) - Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, şu anda turizmde Antalya'nın 2,5-3 milyar dolar civarında bir kaybının bulunduğunu bildirdi.

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneğinden (ANSİAD) yapılan açıklamaya göre, ANSİAD'ın konuğu olan Çetin, Türkiye'de geçen yıla göre bu yıl turist sayısında azalış yaşandığını belirterek, bu kaybın Antalya'da daha fazla hissedildiğini kaydetti.

Turizmde ana pazar olan bazı ülkelerdeki ekonomik krizin yanı sıra yurtiçinde de terör olayları nedeniyle sektörün önünü görmekte zorlandığını ifade eden Çetin, "Bu durum önümüzdeki yıla nasıl yansır bilemiyoruz. Yeni hükümetin bunun için çok ciddi önlemler alması gerekiyor. Antalya için turizm çok önemli, bu konuyu ciddiye almamız gerekiyor" ifadesini kullandı.

Türkiye'de ciddi bir refah kaybının olduğunu anlatan Çetin, Türkiye'nin orta gelir tuzağından çıkabilmek için ciddi ekonomik reformlar yapması gerektiğini belirtti.

Milletvekili genel seçimlerin ardından çıkan sonuçlara herkesin saygı duyması gerektiğini ifade eden Çetin, yeni kurulacak hükümetten toplumdaki kutuplaşmayı düzeltmesini ve diyalog dilini geliştirmesini beklediklerini vurguladı.