Türk Büro-Sen'den, "Havacılık tazminatı" protestosu

Türk Büro-Sen'den, "Havacılık tazminatı" protestosu
Türk Büro-Sen'den, "Havacılık tazminatı" protestosu
ANTALYA (AA) - Türk Büro-Sen, Büro Hak-Sen ve Büro Emekçileri Sendikası Antalya Şubesi üyeleri, havacılık tazminatının çalışanlara verilmemesini...

ANTALYA (AA) - Türk Büro-Sen, Büro Hak-Sen ve Büro Emekçileri Sendikası Antalya Şubesi üyeleri, havacılık tazminatının çalışanlara verilmemesini protesto etti.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü önünde düzenlenen basın açıklamasında konuşan Türk Büro-Sen Antalya Şube Başkanı Yılmaz Danabaşoğulları, havacılık tazminatı başta olmak üzere meteoroloji çalışanlarının fazla çalışma, nöbet ücretleri, yıpranmayı payı ve arazi tazminatı taleplerinin karşılanmasını istedi.

Havaalanlarında uçuculuğa verilen hizmetler için EuroControl tarafından ilgili kurumlara belirli  bir pay aktarıldığını bildiren Danabaşoğulları, bu payın yüzde 90'nın Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ), yüzde 10'nun ise Meteoroloji Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesine aktarıldığını ifade etti. 

Havacılık tazminatı olarak adlandırılan payı DHMİ'nin çalışanlarına ödediğini belirten Danabaşoğulları, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün ise çalışanlarına tazminatın ödemesini yapmadığını öne sürdü.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden çalışanlarının hakkı olan havacılık tazminatını bir an önce ödenmesini isteyen Danabaşoğulları, "Hakları olan havacılık tazminatını alıncaya kadar haklı mücadelelerinde sendikalarımız her zaman meteoroloji çalışanlarının yanında olacaktır" dedi.

Grup, basın açıklamasından sonra olaysız dağıldı.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Protesto

  ,

  Hava

  ,

  meteoroloji

  ,

  zaman