Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
- İl Emniyet Müdürü Tonbul: - "Sevgi, adalet, eşitlik, sabır, hoşgörü ve nezaketin halkla bütünleşmenin temel anahtarı olduğunu aklımızdan çıkarmamalıyız"

ANTALYA (AA) - Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Tonbul, mesajında, polise yasalarla verilen güvenlik ve huzuru sağlama hizmetlerini sağlarken, vatandaşın memnuniyeti, personelin değeri ve önemini göz önünde bulundurduklarını ifade etti.

Vatandaşın hak ettiği sevgi, ilgi ve desteğin ortaya konulması, hizmetler yürütülürken modern kamu yönetiminin bütün gereklerinden yararlanılması gerektiğini belirten Tonbul, "Ortak akıl ve ortak vizyon ile çalışmanın başarılar getireceği bilinci ile vatandaş odaklı yönetim anlayışının yerleştirilmesi vazgeçilmezlerimizdendir" dedi.

Türk milletinin polisine her zaman güvendiğini ve her türlü desteği verdiğini kaydeden Tonbul, vatandaşların kendilerine duyduğu güveni zedelememek, iyi ve kaliteli hizmet vermenin öncelikli hedefleri arasında olduğunu bildirdi. Tonbul, mesajında, "Sevgi, adalet, eşitlik, sabır, hoşgörü ve nezaketin halkla bütünleşmenin temel anahtarı olduğunu aklımızdan çıkarmamalıyız" ifadesini kullandı.

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 170. Yıldönümünün kutlandığını hatırlatan Tonbul, mesajında şu görüşlere yer verdi:

"Aziz vatanımızın korunması için vatan ve bayrak uğruna, ülkenin her köşesinde huzur ve güvenliğin, emniyet ve asayişin sağlanması için canlarını feda ederek makam ve rütbelerin en yücesi şehitlik mertebesine yükselen kahraman şehitlerimizi rahmetle minnetle ve şükranla anarken aziz hatıraları ve manevi huzurları önünde saygıyla eğiliyorum. Hizmetin en iyisine layık olan milletimize canla başla, gece gündüz demeden, çalışarak hizmet etme gayreti içinde olan teşkilatımıza verdiğiniz destek ve yardımlardan dolayı siz değerli basın mensuplarına ve sizin nezdinizde tüm Antalya halkına teşekkür ederim."