Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
- Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla İl Emniyet Müdürü Tonbul, Vali Türker'i ziyaret etti

ANTALYA (AA) - İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Antalya Valisi Muammer Türker'e ziyarette bulundu.

Vali Türker, ziyarette Türk Polis Teşkilatı'nın 170'inci kuruluş yıldönümünü kutlayarak, polis teşkilatının kendileri için çok önemli bir yere sahip olduğunu ve her zaman yanlarında olacaklarını belirtti.

Polis teşkilatının, devletin vatandaşla ilk karşılaştığı yüzü olduğuna işaret eden Vali Türker, "Devletin resmi , legal güç kullanma aracı. Bu gücü, güvenebileceğiniz insanlara, kurumlara verirsiniz. Polis bu anlamda güveni de temsil ediyor" dedi.

Türker, Türk Polis Teşkilatı'nın sadece operasyon olarak değil, istihbarat olarak da önemli bir yerde olduğunu kaydederek, bu kadar yetki ve sorumluluk verilen teşkilatın çok iyi denetlenmesi ve hiyerarşik bir sistem içerisinde çok iyi disipline edilmesi gerektiğini vurguladı.

Polislik mesleğinin zahmetli ve fedakarlık gerektirdiğine işaret eden Türker, "Gerektiğinde ailesinden uzakta, 24 saat esası ile gece nöbetiyle olağanüstü durumlarda çalışma sürelerinin uzamasıyla hizmet veriyor. Kısacası ciddi anlamda fedakarlık gerektiren bir iş. O yüzden yaptığınız görevlerde kolaylıklar diliyorum, başarılar diliyorum" dedi.

İl Emniyet Müdürü Tonbul da teşkilatın 170 yıldır aralıksız hizmet verdiğini ifade ederek, "7 bine yakın personelimizle Antalya'mızda görev yapıyoruz. Her zaman yanımızda ve yolumuzu aydınlatan yönetim anlayışınızdan dolayı teşkilatımızın saygılarını sunuyorum" diye konuştu.