Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıldönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıldönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıldönümü
- Yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Antalya'da, Helikopter Şehitleri Anıtı ve Uncalı Kent Mezarlığı Polis Şehitliğinde tören düzenlendi

ANTALYA (AA) - Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde, Antalya'da  Helikopter Şehiteri Anıtı ve Uncalı Kent Mezarlığı Polis Şehitliğinde şehitleri anma töreni yapıldı.

Helikopter Şehitleri Anıtı'ndaki programda şehitler için dua okundu. Ardından İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, anıta karanfil bıraktı.

Polis Şehitliğindeki tören ise Tonbul'un şehitlik anıtına çelenk sunmasıyla başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam eden programda şehitler anısına saygı atışı yapıldı.

Şehitlik özel defterini imzalayan Tonbul, burada yaptığı konuşmada, emniyet teşkilatının toplumun huzurunu ve düzenini sağlamak gibi önemli bir görevi üstlendiğini söyledi. Emniyet mensuplarının bu görevleri milletten aldığı güçle yerine getirdiğini belirten Tonbul, şunları kaydetti:

"Görevlerini yerine getirirken canlarını seve seve feda etmekten kaçınmayarak şehitlik mertebesine yükselen kahraman mensuplarımızı kutluyoruz. Şehitlerimizi teşkilatımızın 170. kuruluş yıldönümü nedeniyle bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. Aziz hatıraları ve manevi huzurlarında saygıyla eğiliyoruz. Ruhları şad olsun."

Törenin ardından şehit polis memurlarının mezarları ziyaret edilerek karanfil bırakıldı.