Türkiye Bireysel Yüzme Şampiyonası

Türkiye Bireysel Yüzme Şampiyonası
Türkiye Bireysel Yüzme Şampiyonası
- Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen şampiyonaya 25 kulüpten 128 sporcunun katıldı

ANTALYA (AA) - Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) tarafından Antalya'nın Alanya ilçesinde düzenlenen, Türkiye Bireysel Yüzme Şampiyonası sona erdi.

Alanya Belediyesi Olimpik Yüzme Havuzu'nda gerçekleştirilen şampiyonanın son gününde sporcular 200 metre serbest, 50 metre kurbağalama, 100 metre kelebek, 50 metre sırt, 400 metre serbest, 200 metre karışık kategorilerinde yarıştı.

Şampiyonada, dünya üçüncülüğü, olimpiyat yedinciliği, Avrupa Şampiyonası birinciliği ve ikinciliği olan Beytullah Eroğlu, 50 metre kelebek, 50 metre serbest, 50 metre sırt ve 200 metre karışık kategorilerinde birinci oldu.

Dünya altıncılığı ve sekizinciliği, Avrupa Şampiyonası üçüncülüğü olan Özlem Kaya ise 50 metre serbest, 50 metre kelebek, 100 metre serbest ve 100 metre kurbağalama kategorilerini birinci tamamladı.

Beytullah Eroğlu ve Özlem Kaya 2016 Rio Olimpiyat Kupası için gereken kotayı aşarak Rio'ya katılmayı hak kazandılar.

Şampiyonanın sonunda dereceye giren sporculara federasyon yetkilileri tarafından ödülleri verildi.

Öte yandan teknik heyet tarafından, dereceye girenler arasından seçilecek sporcular, katılacakları Avrupa Şampiyonası sonucunda 2016 Rio Yarışlarına katılabilme şansına sahip olabilecek.

Şampiyonada kategorilerinde birinci olan sporcular şu isimlerden oluştu:

Erkekler:

- 100 Metre Serbest

S3 Mustafa Akdoğan

S4 Ömer Unur İnci

S5 Efecan Otnu

S6 Burak Özcan

S7 Engin Demiralay

S8 Ertuğrul Nuri Cıngısız

S9 Zeki Yiğit Selçuk

S10 Burak Mutlu

 

- 50 Metre Kelebek

S5 Beytullah Eroğlu

S6 Murat Köle

S7 Mustafa Dağdelen

 

- 100 Metre Kurbağa

SB4 Kubilay Mengüç

SB5 Mustafa Şar

SB6 Engin Demiralay

SB7 Fuat Özsaatçi

SB8 Necmi Kaan Çavuşer

SB9 Uğurcan Özer

 

-50 Metre Serbest

S2 Beytullah Akyıldız

S4 Hamit Demir

S5 Beytullah Eroğlu

S6 Bilent Oturakçı

S7 Engin Demiralay

S8 Ertuğrul Nuri Cıngısız

S9 Necmi Kaan Çavuşer

S10 Uğurcan Özer

 

-100 Metre Sırt

S1 Mehmet Bakır Eğilmez

S2 Hasan Cem Karapire

S6 Bülent Oturakçı

S7 Salihcan Ülger

S8 Berkay Akyol

S9 Necmi Kaan Çavuşer

S10 Uğurcan Özer

 

-100 Metre Karışık

S4 Hamit Demir

 

-200 Metre Serbest

S1 Mehmet Bakır Eğilmez

S2 Beytullah Akyıldız

S4 Burak Avcı

S5 Kubilay Mengüç

50 Metre Kurbağa

S4 Hamit Demir

 

-100 Metre Kelebek

S8 Ertuğrul Nuri Cıngısız

S9 Necmi Kaan Çavuşer

S10 Oğulcan Altaş

 

-50 Metre Sırt

S1 Mehmet Bakır Eğilmez

S2 Beytullah Akyıldız

S4 Hamit Demir

S5 Beytullah Eroğlu

 

-400 Metre Serbest

S6 Akın Yıldız

S7 Mustafa Dağdelen

S8 Berkay Akyol

S9 Zeki Yiğit Selçuk

S10 Burak Mutlu

 

-200 Metre Karışık

S5 Beytullah Eroğlu

S6 Mustafa Şar

S7 Engin Demiralay

S8 Ertuğrul Nuri Cıngısız

S9 Muhammet Keskin

S10 Oğulcan Altaş

 

Bayanlar:

 

-100 Metre Serbest

S3 Nazmiye Gizem Dolar

S4 Sumeyye Boyacı

S5 Özge Üstün

S6 Özlem Kaya

S7 Emine İntepe

S8 İdil Beyza Alpan

S9 Miray Ulaş

S10 Şeymanur Küçükşahin

 

-50 Metre Kelebek

S6 Özlem Kaya

S7 Ravza Ormancı

 

-100 Metre Kurbağa

SB4 Özge Üstün 

SB5 Eda Kaya

SB6 Özlem Kaya

SB7 İdil Beyza Alpan

SB8 Zeynep Meral

SB9 Merve Durdu

 

-50 Metre Serbest

S2 Elif İldem

S3 Nazmiye Gizem Dolar

S4 Simeyya Boyacı

S5 Özge Üstün

S6 Özlem Kaya

S7 Ravza Ormancı

S8 İdil Beyza Alpan

S9 İlayda Demirbaş

S10 Şeymanur Küçükşahin

 

-100 Metre Sırt

S6 Sevilay Öztürk

S7 Emine İntepe

S8 İdil Beyza Alpan

S9 Miray Ulaş

S10 Derya Çıplak

 

-200 Metre Serbest

S4 Sümeyye Boyacı

S5 Feyzanur Akbulut

 

-100 Metre Kelebek

S9 Miray Ulaş,

 

-50 Metre Sırt

S2 Elif İldem

S3 Nazmiye Gizem Dolar

S4Sümeyye Boyacı

S5 Özge Üstün

 

-400 Metre Serbest

S6 Zumra Aynurlu

S7 Ravza Ormancı

S8 Zeynep Kurban

S9 İlayda Demirbaş

S10 Şeymanur Küçükşahin

 

-200 Metre Karışık

S6 Esra Nisa Özkılsız

S7 Ravza Ormancı

S8 Zeynep Kurban

S9 Miray Ulaş

S10 Merve Durdu