Türkiye Çim Topu Şampiyonası, Antalya'da başladı

Türkiye Çim Topu Şampiyonası, Antalya'da başladı
Türkiye Çim Topu Şampiyonası, Antalya'da başladı
- 3 gün sürecek şampiyonada 43 sporcu mücadele ediyor

ANTALYA (AA) - Türkiye Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Çim Topu Şampiyonası, Antalya'da başladı. 

Serik ilçesine bağlı Belek Turizm Bölgesi'ndeki bir otelin tesislerinde gerçekleştirilen şampiyonada tekler, çiftler ve takımlar olmak üzere 3 kategoride 43 sporcu mücadele ediyor.

Türkiye Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Faik Kapsız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, müsabaka kapsamında sporcuların madalya ve kupa alabilmek için 3 gün boyunca ter dökeceklerini söyledi. 

Şampiyonada başarı kazanan sporcuların dünya ve Avrupa şampiyonalarında Türkiye'yi temsil edeceklerini dile getiren Kapsız, federasyonun bütçesinin sınırlı olması nedeniyle sporcuların kendi imkanlarıyla müsabakalara katılabildiklerini kaydetti.

Kapsız, çim topunun Türkiye'de henüz yeni spor dalı olduğunu vurgulayarak, "Türkiye Şampiyonası olarak bu yıl dördüncü turnuvamızı yapıyoruz. Buna rağmen çok başarılı arkadaşlarımız var" dedi. 

Yaş sınırı bulunmadığını bildiren Kapsız, çim topunun çok rahat ve fazla efor gerektirmeyen bir spor dalı olduğunu belirtti. 

Çim topunun yaygınlaşması için federasyon olarak çeşitli aktiviteler yaptıklarını ifade eden Kapsız, "Çim topunun yayılması için sporcu sayısının artması lazım. Bocce ve dart branşları okul sporlarına girdi, çim topunun da aynı şekilde okul sporlarına girerek yaygın bir spor haline geleceğine inanıyoruz" diye konuştu. 

Sporculardan Özkan Akar da yaklaşık 800 yıllık geçmişi bulunan çim topunun Türkiye'de yeni bir spor dalı olduğunu söyledi. Çim topunda hedefin, topu ortadaki miskete en yakın atabilmek olduğunu anlatan Akar, esnek bir spor yaptıklarını kaydetti. 

Şampiyona, 5 Nisan Pazar günü sona erecek. 


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Türkiye

  ,

  Antalya

  ,

  YAŞ

  ,

  spor

  ,

  Turizm

  ,

  Avrupa

  ,

  Pazar

  ,

  Okul

  ,

  kupa

  ,

  madalya

  ,

  yönetim