Türkiye Plaj Futbol Ligi

Türkiye Plaj Futbol Ligi
Türkiye Plaj Futbol Ligi
- Türkiye Bölgesel Plaj Futbolu Ligi Manavgat Etabı'nda şampiyon Özbağ Yapı İnşaat Takımı oldu

ANTALYA (AA) - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından Manavgat Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Bölgesel Plaj Futbolu Ligi Manavgat Etabı sona erdi.

Evrenseki Plajı'nda gerçekleştirilen müsabakalarda 7 takım 105 sporcuyla mücadele etti. Bir hafta süren müsabakalar sonucu Özbağ Yapı İnşaat takımı ile David People takımı finale kaldı.

Plaj Futbol Milli Takım Teknik Direktörü Adil Müftüoğlu'nun hakem olarak yönettiği final maçında Özbağ Yapı İnşaat, David People takımını 9-6 yenerek şampiyon oldu. Manavgat etabını birinci tamamlayan Özbağ Yapı İnşaat Takımı, Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

Turnuvada fair play ödülü David People takıma giderken, Özbağ Yapı İnşaat Takımından Emrah Ekmekçi  gol kralı, Yağızcan Görgülü en iyi kaleci, Yasin Bağcı ise en iyi oyuncu ödülünü kazandı. Düzenlenen törenle dereceye giren takımlara kupa, sporculara madalya, hakemlere de plaket takdim edildi.

Final karşılaşmasını Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat Side Turistik Otel Birliği Başkanı Cengiz Haydar Barut, TFF Gelişim Ligleri Müdürü ve Organizasyon Sorumlusu Erden Or ve çok sayıda sporsever ile bölgede tatil yapan turistler izledi.