Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası İl Hazırlık Toplantısı

Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası İl Hazırlık Toplantısı
Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası İl Hazırlık Toplantısı
- ATSO Başkanı Davut Çetin, 8 Nisan'da gerçekleştirilecek Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası için bölge sözcüsü seçildi

ANTALYA (AA) - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından 8 Nisan'da gerçekleştirilecek Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası için İl Hazırlık Toplantısı, Antalya Ticaret ve Sanayi Odasında (ATSO) gerçekleştirildi.

ATSO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Necdet Özer, ATSO Başkanı Davut Çetin, ATSO yönetim kurulu üyeleri ile ilçe oda ve borsa başkanlarının katıldığı toplantıda, Antalya dünyasının sorunları ve çözüm önerileri ele alındı.

Toplantıda, 8 Nisan'da gerçekleştirilecek Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası için bölge sözcüsü olarak ATSO Başkanı Davut Çetin seçildi. Oda ve borsa temsilcilerinin söz aldığı toplantıda, bölgenin ortak sorunları ve çözüm önerilerinin ana başlıkları belirlendi.

Antalya'nın en büyük probleminin ulaşım sorunu olarak öne çıktığı toplantıda, il genelinde ulaşım altyapısının kuvvetlendirilmesinin hem bölge hem de ülke ekonomisine büyük fayda sağlayacağı kaydedildi. Ayrıca, bölge limanı olarak faaliyet gösteren Antalya Limanı'nda kapasitesinin artırılması ve kruvaziyer turizmine dönük altyapı çalışmalarının yapılması gerektiği ifade edildi.

Ayrıca, turizm ve tarım alanlarında Antalya'ya verilecek desteklerin artırılması gerektiği, merkezi hükümetten bu konuda taleplerde bulunulması gerektiği üzerinde fikir birliğine varıldı.

Toplantıda, alternatif turizm projeleri, Manavgat-Oymapınar turizm bölgesi çalışmaları, organize tarım bölgelerine duyulan ihtiyaç, doğalgaz ve enerji dağıtım kanallarının ve dağıtım ağının geliştirilmesi ile karşılıksız çeklerden kaynaklı problemler de masaya yatırıldı.

Konuşulan konular ve çözüm önerileri rapor haline getirilerek, Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası'nda bölge sözcüsü olarak seçilen ATSO Başkanı Çetin tarafından sunulacak.