Türkiye'de dördüncü yüz nakli yapılan Çolak, dünyaevine girdi

Türkiye'de dördüncü yüz nakli yapılan Çolak, dünyaevine girdi
Türkiye'de dördüncü yüz nakli yapılan Çolak, dünyaevine girdi
- Daha önce nikahları kıyılan, Türkiye'nin dördüncü yüz nakli yapılan Turan Çolak ve eşi Bircan Çolak'ın düğün törenleri yapıldı

ANTALYA (AA) - Türkiye 'nin dördüncü yüz nakli Turan Çolak ile eşi Bircan Çolak'ın düğün törenleri yapıldı. 

İzmir 'in Kiraz ilçesinde yaklaşık bir ay önce törenle nikahları kıyılan çiftin, düğün törenleri Akdeniz Üniversitesi Öğrenci Lokali'nde gerçekleştirildi. Törene, nakli gerçekleştiren Akdeniz Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi Bölümü'nden Prof. Dr. Ömer Özkan ile eşi Doç. Dr. Özlenen Özkan, Akdeniz Böbrek Hastaları ve Organ Nakli Sosyal Yardımlaşma Derneği (AKBÖHÖNDER) Başkanı Mehmet Şahan ile yakınları katıldı. 

Salona el ele giren çift, dans ettikten sonra yakınlarıyla eğlendi. 

Turan Çolak, gazetecilere yaptığı açıklamada, hayatının en mutlu gününü yaşadığını ifade etti. Sevdiği kız ile hayatını birleştirdiğini belirten Çolak, "Bugünleri hayal etmiyordum. Önce yüzüm değişti, şimdi de hayatım" dedi. 

Eşinin de böbrek nakilli olduğunu söyleyen Çolak, "Eşim kontrol amaçlı hastaneye geldiğinde tanıştık. Birbirimizi sevdik ve bugünlere geldik. Antalya'da ev tuttuk. Tedavimiz sürdüğü için burada yaşayacağız" diye konuştu. 

Eşi Bircan Çolak da çok mutlu olduğunu kaydetti. 

Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde 15 Mayıs 2012 tarihinde Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından gerçekleştirilen ameliyatla 3,5 yaşındayken ocağa düşmesi sonucu yüzü yanan 37 yaşındaki Turan Çolak'a, Uşak'ta beyin ölümü gerçekleşen 19 yaşındaki Tevfik Yılmaz'ın yüzü, göz kapakları ve saç derisinin yarısı nakledilmişti.