Türkmen köylerine yönelik kara harekatı

Türkmen köylerine yönelik kara harekatı
Türkmen köylerine yönelik kara harekatı
- Antalya'da Ülkü Ocakları üyesi grup, saldırıları protesto etti

ANTALYA (AA) - Antalya'da Ülkü Ocakları üyeleri, Suriye'nin kuzeyindeki Türkmen köylerine yönelik saldırıları protesto etti.

Saat Kulesi önünde toplanan grup, Rusya aleyhine slogan atarak, Bayırbucak Türkmen bölgesine yönelik saldırılara tepki gösterdi. Taşıdıkları pankart ve dövizlerle Karaalioğlu Parkı'ndaki Rusya Federasyonu Antalya Başkonsolosluğu'na yürüyen grup, polis tarafından binanın yaklaşık 50 metre gerisinde durduruldu.

Burada grup adına açıklama yapan Ülkü Ocakları İl Başkanı Emrah Taşkın, Türkmenler'in maruz kaldığı mezalimi kınamak için bir araya geldiklerini belirtti. Suriye ve Rusya birliklerinin Bayırbucak Türkmenleri'ne saldırı düzenlediğini kaydeden Taşkın, "Bayırbucak Türkmenleri'ne sivil, çocuk, kadın, yaşlı, genç demeden bir saldırı, katliam düzenlenmeye başlandı. Soydaşlarımız ne yazık ki dünyanın her yerinde olduğu gibi yine zulme maruz kalmaya başladı" dedi.

"Türk'ün çilesine ortak olmaya ve derdiyle dertlenmeye baş koyduk" ifadesini kullanan Taşkın, şöyle konuştu:

"Sözlerimiz, çığlıklarımız, haykırışlarımız dikkate alınmazsa, binlerle milyonlarla sokaklara dökülecek, gerekirse Bayırbucak Türklerinin yanında savaşmaya cepheye gideceğiz. Allah nasip ederse onlar için, onlar uğruna, onlarla omuz omuza şehit olacağız. Türk devletinin yöneticilerini de buradan uyarıyoruz. Artık kınamayı bıraksınlar, gereği neyse onu yapsınlar."

Açıklamanın ardından İstiklal Marşı'nı okuyan ve slogan atan grup, olaysız dağıldı.