Türkmenler için yardım kampanyası başlatıldı

Türkmenler için yardım kampanyası başlatıldı
Türkmenler için yardım kampanyası başlatıldı
ANTALYA (AA) - Antalya Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği, savaş mağduru Türkmenler için yardım kampanyası başlattı.Antalya Alperen...

ANTALYA (AA) - Antalya Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği, savaş mağduru Türkmenler için yardım kampanyası başlattı.

Antalya Alperen Ocakları İl Başkanı Mehmet Delen, yazılı yaptığı açıklamada, Türkiye 'de bulunan savaş mağduru Türkmenler için ramazan ayı filtreleri ve bağışların toplanmasına yönelik bir çalışma başlattıklarını bildirdi.

Türkiye'de ve sınır bölgelerine çok yakın coğrafyalarda aynı dini paylaşan ve aynı millete mensup binlerce insanın savaş mağduru olduğunu ifade eden Delen, bu insanların tek umudunun Türkiye olduğunu kaydetti. 

 Bu konuda duyarlı insanları kampanyaya destek vermeye davet eden Delen, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Antalya'daki vatandaşlarımız yardımlarını bizlere ulaşarak elden yapabilirler, dileyen vatandaşlarımız ise açtırdığımız hesap numaralarına havale yaparak yardımlarını gerçekleştirebilirler. Hesap numaralarına bağış yapan vatandaşlarımızın, banka işlemlerinde açıklama kısmına Antalya yazmalarını önemle rica ederiz. Türkmen kardeşlerimize yardım topladıktan sonra çeşitli coğrafyalardaki mağdur ve ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz için de birkaç proje gerçekleştireceğiz. Bütün vatandaşlarımızın ellerini Türkmeneline uzatmaya davet ediyoruz."