TÜRSAB'da seçimli genel kurula doğru

TÜRSAB'da seçimli genel kurula doğru
TÜRSAB'da seçimli genel kurula doğru
- Başkanlığa adaylığını açıklayan Bağlıkaya: - "İşlerin yapılmadığını gördüm, sorunların çözülmediği ortada, çözülmediği gibi büyüdüğünü görüyoruz"

ANTALYA (AA) - Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nde (TÜRSAB) aralık ayında yapılacak genel kurulda başkanlığa aday olduğunu belirten Firuz Bağlıkaya, "İşlerin yapılmadığını gördüm, sorunların çözülmediği ortada, çözülmediği gibi büyüdüğünü görüyoruz" dedi.

Antalya'da bir otelde basın toplantısı düzenleyen Bağlıkaya, TÜRSAB'da 2011 yılından 2015'in başına kadar ikinci başkanlık görevini yürüttüğünü hatırlatarak birliğin işleyiş ve yapılanmasının sektörde yaşanan sorunlara çözüm üretmediğini savundu.

Bu nedenle mart ayında ikinci başkanlık görevinden istifa ederek, TÜRSAB başkanlığı seçimleri için adaylığını açıkladığını anlatan Bağlıkaya, "Benim başkanlık gibi bir hevesim yok, öyle bir hevesim olsaydı zaten ikinci başkandım ve ölene kadar da orada kalırdım. Mesele o değil, işlerin yapılmadığını gördüm, sorunların çözülmediği ortada, çözülmediği gibi büyüdüğünü görüyoruz" diye konuştu.

Bağlıkaya, mesleğine duyduğu saygıdan dolayı aday olduğunu dile getirdi.

Bağlıkaya, Türkiye'nin gündeminde savaş ve şehit haberlerinin yoğunlukta olduğuna işaret ederek, " Turizm , barışı ve huzuru seviyor. Barış ve huzurun olmadığı yerde turizm yapmak çok zor ve böyle devam ederse bu olaylar turizmi çok ciddi etkiler" dedi.