Ukraynalı çiftin öldüğünün 3 gün sonra anlaşılması

Ukraynalı çiftin öldüğünün 3 gün sonra anlaşılması
Ukraynalı çiftin öldüğünün 3 gün sonra anlaşılması
- Tatil için geldikleri Antalya'nın Alanya ilçesinde kaldıkları evde cesetleri 3 gün sonra bulunan Ukraynalı çiftin küçük kızı yaşadıklarını pedagog ve avukat eşliğinde anlattı

ANTALYA (AA) - Alanya ilçesinde tatillerini geçiren ve kaldıkları evde ölü bulunan Ukraynalı çiftin kızı Anzhelika Samilo'nun (6),  pedagog ve avukat eşliğinde tanıklığına başvuruldu.  

Viacheslav-Maiia Samilo çiftinin kızları Anzhelika, jandarmada yaşadıklarını anlattı.

Küçük kız, anne ve babasının uyanmamaları üzerine acıktığını belirterek, "Annem ve babam odaya her gelişimde koltukta sürekli uyuyorlardı. Acıkmıştım. Evde alkol ve sigaradan başka bir şey yoktu. Çünkü sürekli alkol ve sigara alınıyordu. Çok acıkınca da komşulardan yemek istedim" dedi.

Anzhelika, İlçe Jandarma Karakolundaki işlemlerin ardından Alanya Sosyal Hizmet Merkezi yetkililerine teslim edildi. Küçük kız, buradan da görevliler eşliğinde Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne gönderildi.

Ukraynalı çiftin kesin ölüm nedenin belirlenmesi için de çalışmalar sürüyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekiplerinin evdeki şişelerde alkol kalmaması nedeniyle numune alamadığı öğrenildi.

İlçedeki kiralık bir evde tatil yapan Ukraynalı Viacheslav (38) ile eşi Maiia Samilo (37) çiftinin kızları Anzhelika, dün balkondan yemek isteyince durumdan şüphelenen komşuları eve girmişti. Evde ölü bulunan Samilo çiftinin yaşamlarını 3 gün önce kaybettiği belirlenmişti.