Ülke genelinde yaşanan terör olayları

Ülke genelinde yaşanan terör olayları
Ülke genelinde yaşanan terör olayları
- ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin: - "Şehitlerimizin hatırasına saygının gereği, milli birlik ve beraberlik ruhunun sonuna kadar korunması ve bu oyunun bozulmasıdır"

ANTALYA (AA) - Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, son dönemde artan terör olaylarına tepki göstererek, birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

Çetin, yaptığı açıklamada, artan bölücü eylemler sonucunda ülkenin her yerine şehit cenazelerinin gelmesinin bütün toplumda büyük bir infial ve tepki yarattığını ifade etti.

Her şehit haberinin, herkesin yüreğini yaktığını, öfke duygularının kabarmasına neden olduğunu vurgulayan Çetin, "Ancak, bu tepkilerin yurdumuzun bazı yerlerinde yanlış yönlere saptığı ve bölücü terör örgütünün istediği etnik ayrışma tuzağına düşüldüğü de görülmektedir. Oysa  Türkiye 'nin terörle mücadelesini bir etnik çatışma gibi göstermek tamamen dış güçlerin ve terör örgütünün oyunu ve arzusudur" ifadelerini kullandı.

Türk milletinin bin yıldır din, dil, etnik ayrım yapmadan Anadolu 'da et ve tırnak gibi kaynaştığını ve bu sayede uluslararası alanda ve bölgesinde güçlü ve örnek bir millet olduğuna dikkati çeken Çetin, şunları kaydetti:

"Dış güçlerin maşası olan bölücü terör örgütü yine bu güçlerin desteğiyle 30 yıldır gerçekleştirdiği eylemlere rağmen milletimizin birlik ve beraberliğini bozamamış ve amacına ulaşamamıştır. Bu süreçte terör örgütü en büyük tahribatı Güneydoğu Bölgemizde yapmış ve bölge halkı da asker, polis, korucu ve sivil olarak çok sayıda kayıp vermiştir. Şehitlerimizin hatırasına saygının gereği, milli birlik ve beraberlik ruhunun sonuna kadar korunması ve bu oyunun bozulmasıdır. Türk milleti Birinci Dünya Savaşı'nda da sahnelendiği gibi bu sorununun da üstesinden gelecektir."  

Çetin, Türkiye'nin turizm başkenti olan ve dünyanın her yerinden milyonlarca insana huzur ve güven içerisinde ev sahipliği yapan Antalya'nın bu konuda öncü ve örnek olacağına inandığını belirtti.