Uluslararası 9. Kemer Paris 2 Dalış Etkinliği

Uluslararası 9. Kemer Paris 2 Dalış Etkinliği
Uluslararası 9. Kemer Paris 2 Dalış Etkinliği
ANTALYA (AA) - Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Uluslararası Kemer Paris 2 Batığı Dalışı etkinliği, "Yüzbaşı Ertuğrul Aker Gecesi" ile başladı.Akdeniz...

ANTALYA (AA) - Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Uluslararası Kemer Paris 2 Batığı Dalışı etkinliği, "Yüzbaşı Ertuğrul Aker Gecesi" ile başladı.

Akdeniz Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Sualtı Sporları Topluluğu tarafından 24-26 Nisan tarihleri arasında, Birinci Dünya Savaşı'nda Fransız Paris 2 ve İngiliz Alexandra savaş gemilerini batıran birliğin komutanı adına düzenlenen etkinlik "Yüzbaşı Ertuğrul Aker Gecesi" ile başladı.

Etkinlik için Kemer'e gelen konuklar, Kocaburun'da Mustafa Ertuğrul Aker ve birliğinin kullandığı siperler ile topçu bataryalarının mevzilerini gezdi. Öğrencilerin Phaselis Antik Kenti'ndeki gezisinden sonra, Kemer'deki bir otelde "Yüzbaşı Ertuğrul Aker Gecesi" düzenlendi.

Gecede, Aker ve birliğinde görev alan askerler hakkında katılımcılara bilgi verildi. Aker'in torunu Orhan İyiler'in de katıldığı gecede daha sonra dalış eğitmeni Adnan Bayak, slayt gösterisi eşliğinde Paris 2 batığı hakkında bilgi aktardı.

Katılımcılar yarın Paris 2 batığına dalış gerçekleştirecek.